czwartek, 24 października 2019 08:50

Piraci na olkuskich drogach. Czy to już plaga?

Autor Marzena Gitler
Piraci na olkuskich drogach. Czy to już plaga?

Ucieczka przed policją, "zaparkowania" w rowie, stłuczka - to skutki działań kilku nieodpowiedzialnych prowadzących pojazdy w powiecie olkuskim w ostatnim tygodniu. Co ich łączy?

19 października około godziny 3 w nocy w gminie Wolbrom, 18-letni kierowca, który mieszkał u swojego kolegi, podczas snu domowników, zabrał kluczyki od volkswagena i wyruszył w podróż.  Młody mężczyzna nie dość, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, to w dodatku był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca nie ujechał daleko, po kilkunastu minutach zderzył się z mazdą. Na szczęście nikt nie poniósł obrażeń. Kiedy 18-latek zorientował się, co się stało i jakie mogą być konsekwencje jego nocnej jazdy,  uciekł z miejsca zdarzenia. Dalsze już czynności policjantów z komisariatu w Wolbromiu doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia.

20 października w Krzywopłotach 33-letnia kobieta straciła panowanie nad samochodem marki Renault i wjechała do przydrożnego rowu. Ze względu na to, że kobieta odmówiła badania, a jej stan wyraźnie wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu – bełkotliwa mowa i silna woń alkoholu z ust, 33-latka została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badania.

Tego samego dnia w Chechle policjanci z komisariatu w Kluczach zauważyli kierowcę, który jechał na motorowerze bez kasku ochronnego, a jego pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Widząc to mundurowi, wydali kierowcy  wyraźne polecenie do zatrzymania się, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pomimo tego mężczyzna nie zareagował na ich polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać. W lesie porzucił pojazd i dalej ucieczkę kontynuował pieszo. Po kliku minutach mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 37-latek jest nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu.

W poniedziałek 21 października br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 18-letnią mieszkankę Olkusza, która w stanie nietrzeźwości doprowadziła do kolizji drogowej. Nastolatka kierowała volkswagenem i na skrzyżowaniu  przy ulicy Legionów Polskich w Olkuszu zderzyła się z oplem insygnią. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu. Ponadto 18-latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem.

inf. KPP w Olkuszu, foto ilustracyjne: pixabay.com

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje