środa, 20 lipca 2022 05:36

Po pomoc zadzwoniło 11-letnie dziecko. Strażacy zadziałali od razu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Po pomoc zadzwoniło 11-letnie dziecko. Strażacy zadziałali od razu

17 lipca o godzinie 16:15 zastęp z JRG w Krynicy Zdroju zadysponowany został do działań w Krynicy Zdroju na ulicę Czarny Potok. Po przybyciu na miejsce zdarzenia samochód pożarniczy ustawiono w bezpiecznej odległości z zamkniętymi szybami, ponieważ interwencja dotyczyła gniazd os.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że na terenie obiektu sportowo rozrywkowego – Skate Park w Krynicy Zdroju w rampach zjazdowych na deskorolki zagnieździły się osy. Obiekt ten jest ogólnodostępny i nie ma stałych użytkowników a na miejscu brak jest zarządcy. Zdarzenie zgłosiło dziecko w wieku 11 lat.  W trakcie dokonywania rozpoznania ustalono że, z kratek wentylacyjnych dwóch ramp zjazdowych wlatują i wylatują owady błonkoskrzydłe. W pobliżu tych miejsc stale przebywają dzieci i osoby postronne.

Strażacy wygrodzili teren działań za pomocą taśmy ostrzegawczej na obszarze ok 30 m x 30 m.  Użytkowników obiektu poinformowano o prowadzonych działaniach i zalecono oddalenie się na bezpieczną odległość. Ratownicy zabezpieczeni w  specjalne ubrania ochronne rozkręcili elementy dwóch ramp umożliwiające dotarcie do gniazd owadów celem ich zebrania. Łącznie w dwóch rampach usunięto sześć pojedynczych gniazd. Odkręcone elementy zostały ponownie zamontowane. Obecnych na miejscu uczestników poinformowano o zagrożeniu oraz pouczono by nie przekraczać terenu wyznaczonego taśmą ostrzegawczą. Z uwagi na brak zarządcy oraz możliwości przekazania miejsca zdarzania, teren prowadzonych działań pozostawiono oznaczone taśmą ostrzegawczą. Na tym działania strażaków trwające godzinę zostały zakończone.

-Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującą procedurą tego typu działania strażacy prowadzą w wyjątkowych sytuacjach

-informują strażacy.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje