sobota, 30 maja 2020 09:38

Poczta Polska znowu szuka prezesa, choć obecny pracuje dopiero od kwietnia

Autor Mirosław Haładyj
Poczta Polska znowu szuka prezesa, choć obecny pracuje dopiero od kwietnia

Rada Nadzorcza Poczty Polskiej wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Wiceminister obrony narodowej, Tomasz Zdzikot, pełniący obowiązki prezesa, pracuje na wspomnianym stanowisku od kwietnia. Obowiązki przejął po Przemysławie Sypniewskim, który wcześniej podał się do dymisji.

W Ogłoszeniu o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Poczty Polskiej S.A. poinformowano, że rekrutacja odbędzie się dwuetapowo. Pierwszy etap polega na przyjmowaniu zgłoszeń, weryfikacji oraz przygotowaniu wniosków kandydatów do drugiego etapu. Zgłoszenia można przesyłać do 5 czerwca do godz. 15. 8 czerwca rozpocznie się weryfikacja zgłoszeń.

– Kandydaci, których zgłoszenia spełnią wymogi formalne, zostaną dopuszczeni do II etapu postępowania kwalifikacyjnego, o czym zostaną poinformowani telefonicznie lub pocztą elektroniczną

– napisano w ogłoszeniu.

Drugi etap odbędzie się 15 czerwca i będzie polegał na rozmowach kwalifikacyjnych. Kandydaci na prezesa muszą spełnić określone warunki, m.in. nie mogą wchodzić w skład partii politycznej.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Poczta Polska
Fot.: Tomasz Zdzikot, by MON -https://web.archive.org/web/20200307184413/https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/tomasz-zdzikot1, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87790472

Polska

Polska - najnowsze informacje