środa, 12 października 2022 10:30

‘’Podaruj książkę ukraińskim dzieciom’’. Wyjątkowa akcja za nami

Autor Norbert Kwiatkowski
‘’Podaruj książkę ukraińskim dzieciom’’. Wyjątkowa akcja za nami

Takie akcje należy promować! W ramach projektu ‘’Podaruj książkę ukraińskim dzieciom’’ Instytutu Książki i Fundacji Metropolia Dzieci, Biblioteka Publiczna w Ostrowie otrzymała pakiet 18 egzemplarzy pięknie wydanych i interesujących książek w języku ukraińskim dla dzieci w wieku szkolnym.

7 października przy wsparciu Działu Promocji przy Urzędzie Miasta i Gminy Proszowice Filia przekazała wydawnictwa Bibliotece Szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Proszowicach., z których teraz będą mogli skorzystać najmłodsi ukraińscy czytelnicy uczęszczający do tejże szkoły.  Zadaniem placówki obdarowanej książkami było stworzenie u siebie ukraińskiej półeczki’’.

Jednocześnie organizatorzy w/w projektu przekazują informację i apelują:

- Wiemy, jak wielka jest teraz potrzeba zapewnienia dostępu do książek w języku ukraińskim oraz jak ogromna moc terapeutyczna płynie z czytania. Chcemy też wspierać ukraińskich wydawców, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji – wszystkie swoje oszczędności przeznaczają na wsparcie ojczyzny. Ich książki nie mogą być sprzedawane w Ukrainie, a co więcej – mogą zostać wkrótce zniszczone. To, jak wiele ich uda się uratować i przekazać dalej, zależy od nas. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie projektu.

Można to zrobić na cztery sposoby:

  1. Wpłacając datki na zbiórkę: https://zrzutka.pl/kug7mv
    Pamiętajmy, że naprawdę każda złotówka ma znaczenie!
  2. Udostępniając informację: na profilach własnych, profilach firm i instytucji, na zaprzyjaźnionych stronach internetowych i w mediach. Im więcej osób się dowie, tym większa szansa, że uzbieramy potrzebne środki.
  3. Przekazując na rzecz Fundacji Metropolia Dzieci 1% podatku – KRS: 0000585080. Całość tak pozyskanych środków zostanie przekazana na realizację projektu wsparcia dla rodzin uchodźców z Ukrainy.
  4. Wpłacając środki bezpośrednio na konto Fundacji Metropolia Dzieci z dopiskiem "Podaruj książkę dzieciom z Ukrainy" na konto w mBank: 16 1140 2004 0000 3102 8012 1088

Projekt patronatem objęły: Polska Sekcja IBBY, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki, Polskie Radio Dzieciom i Czas Dzieci.

Źródło oraz foto: Gmina i Miasto Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje