środa, 4 stycznia 2023 13:11

Myślenice. Podpisano umowy na nowe powiatowe linie autobusowe

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Podpisano umowy na nowe powiatowe linie autobusowe

2 stycznia starosta Józef Tomal i wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowy z przewoźnikami na dwie ważne linie komunikacyjne w powiecie myślenickim.

Pierwsza z linii w ramach publicznego transportu zbiorowego połączy Myślenice i Gruszów. Linia ta obsługiwać będzie podróżnych w tygodniu od poniedziałku do piątku. Każdego dnia zaplanowano cztery kursy do i z Myślenic.

Na trasie będą aż 53 przystanki, z których będą mogli wygodnie skorzystać mieszkańcy miejscowości: Myślenice, Osieczany, Droginia, Łęki, Trzemeśnia, Zasań, Lipnik, Kobielnik, Węglówka, Wiśniowa, Poznachowice, Czasław, Raciechowice, Komorniki, Dąbie, Zegartowice, Kawec i Gruszów.  Pierwszy kurs wyruszy na trasę z Myślenic o godz. 5.20, a z Gruszowa (Centrum) o godz. 6.30. Ostatni kurs z Myślenic do Gruszowa pojedzie o 19.15, a powrotny – o 20.25.

Druga linia, funkcjonująca na podobnych zasadach, połączy Bogdanówkę i Lubień i przejedzie przez Skomielną Czarną, Tokarnię i Krzczonów. Autobus z Bogdanówki wyruszy o godz. 7 i 14.30, a z Lubnia (Ośrodek Zdrowia) o 7.25 i  15.

Obie linie funkcjonować będą przy wykorzystaniu środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej oraz wkładu własnego Powiatu Myślenickiego.

fot. Powiat Myślenicki

Myślenice - najnowsze informacje