czwartek, 11 lipca 2024 10:02

Pogrzeb Jerzego Stuhra. Aktor spocznie na cmentarzu w Krakowie

Autor Katarzyna Jamróz
Pogrzeb Jerzego Stuhra. Aktor spocznie na cmentarzu w Krakowie

Jerzy Stuhr, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów zostanie pochowany w Krakowie. Jak podaje Zarząd Cmentarzy Komunalnych, pogrzeb 77-latka odbędzie się w środę (17 lipca) na krakowskim Cmentarzu Rakowickim.

We wtorek (9 lipca) ogólnopolskie media obiegła smutna informacja o śmierci Jerzego Stuhra. Informację tę w rozmowie z Onetem potwierdził syn zmarłego aktora, Maciej Stuhr.

Znani żegnają legendę

– Krakowska scena teatralna już nigdy nie będzie taka sama. Odszedł od nas Jerzy Stuhr. Wybitny aktor, reżyser, wykładowca i przyjaciel Krakowa. Zawsze był wierny swoim zasadom. Teatr był jego misją wobec społeczeństwa i sztuki. Misję swoją wykonał. Odpoczywaj w pokoju… – pożegnał aktora prezydent Krakowa Aleksander Miszalski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Krakowska scena teatralna już nigdy nie będzie taka sama. Odszedł od nas Jerzy Stuhr. Wybitny aktor, reżyser, wykładowca...

Opublikowany przez Aleksandra Miszalskiego Wtorek, 9 lipca 2024

Jerzego Stuhra w poruszający sposób pożegnała również aktorka Małgorzata Kożuchowska. – Odchodzą najwięksi. Mistrzowie. Legendy. Jerzego Stuhra spotkałam na początku swojej zawodowej drogi. Na planie Kilera Juliusza Machulskiego. Byłam zestresowana i onieśmielona. Graliśmy scenę wywiadu Ewy Szańskiej z komisarzem Rybą. Świt. Przeraźliwie zimno. Po którymś dublu tak szczękały mi zęby z zimna, że nie mogłam  już nad tym zapanować. Ujęcie było na pana Jerzego. Zagrał bez mrugnięcia okiem, mimo że moje kwestie mogły brzmieć cokolwiek niewyraźnie. Nie zrobił mi wyrzutów, nie okazał wyższości, niezadowolenia. Rozumiał. Zaopiekował się. Po ludzku, z życzliwością. Pomyślałam sobie wtedy, że w przyszłości też chciałabym taka być. Pamiętam tę lekcję i jestem za nią wdzięczna do dziś. Odpoczywaj w pokoju – napisała Kożuchowska za pośrednictwem Facebooka.

Odchodzą najwięksi. Mistrzowie. Legendy. Jerzego Stuhra spotkałam na początku swojej zawodowej drogi. Na planie Kilera...

Opublikowany przez Małgorzatę Kożuchowską Wtorek, 9 lipca 2024

Podano szczegóły pogrzebu

Jerzy Stuhr spocznie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jak podaje na stronie internetowej Zarząd Cmentarzy Komunalnych, pogrzeb 77-latka odbędzie się w środę (17 lipca) o godzinie 14:00. – Nigdy nie wiadomo, gdzie będziemy leżeć. Czy w Alei Zasłużonych, czy u siebie w rodzinnym grobowcu? Byłem na pogrzebie Wajdy na Salwatorze, a wydawałoby się, że on będzie leżeć w Panteonie na Skałce. Mój grób rodzinny jest trzy groby dalej od Heleny Modrzejewskiej, więc mam zapewnione dobre sąsiedztwo – mówił Stuhr w rozmowie z "Nesweekiem".

Aktor w ostatnich latach mierzył się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Fot. Oliver Abels/Wikipedia

Czytaj również:

Odszedł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Nie żyje Jerzy Stuhr
Nie żyje Jerzy Stuhr – jeden z najwybitniejszych polskich aktorów.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka