niedziela, 27 sierpnia 2023 06:00

Podczas pościgu padły strzały. Złapano 3 mężczyzn podejrzanych o brutalne zabójstwo seniora

Autor Mirosław Haładyj
Podczas pościgu padły strzały. Złapano 3 mężczyzn podejrzanych o brutalne zabójstwo seniora

20 sierpnia 74-letni mieszkaniec Czaczowa (gmina Łabowa) został zaatakowany we własnym domu i zmarł w szpitalu. Już po kilku dniach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali osoby podejrzewane o ten czyn.

W niedzielę 20 sierpnia br. Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że doszło do pobicia 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny w jego domu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie na drugi dzień zmarł. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Postępowanie w sprawie zabójstwa seniora z Czaczowa, do którego doszło 20 sierpnia, prowadzi prokuratura. Jak podają lokalne media, "okoliczni mieszkańcy mówią o pobiciu, połamanych nogach, ranach ciętych". Prokurator nie podaje szczegółów zdarzenia, ale zwraca uwagę na to, że sprawca nie działał sam.

Intensywna praca, ustalenia, zabezpieczone dowody doprowadziły śledczych do wytypowania osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem i miejsca, w którym mogą się ukrywać. Już po kilku dniach tj. 25 sierpnia ok. godz. 18:45 podejrzewani o ten czyn zostali zatrzymani podczas pościgu na terenie gminy Stary Sącz, gdy jechali samochodem marki Citroen.

– Zatrzymanie było bardzo dynamiczne, jeden z mężczyzn wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo, policjanci oddali strzał ostrzegawczy, po którym mężczyzna został zatrzymany, również pozostali dwaj trafili w ręce policjantów. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Stary Sącz w wieku 54, 25 i 22 lat. Nikt z osób biorących udział w zdarzeniu nie doznał żadnych obrażeń

– informuje sądecka policja.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili u mężczyzn także narkotyki. 54-latek posiadał przy sobie marihuanę u 25-latka w miejscu jego zamieszkania policjanci odnaleźli prawie 60 gramów marihuany, a u kierującego samochodem 22-latka narkotester wskazał obecność tego narkotyku w organizmie, w związku z czym została mu pobrana krew do badań. Mieszkańcy gminy Stary Sącz zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafili do policyjnej celi i oczekują na dalsze czynności w tej sprawie. Jeden z zatrzymanych był już karany za podobne przestępstwa m.in. rozboje.

Obecnie policjanci ustalają rolę poszczególnych osób w tym zdarzeniu.

inf. i foto: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka