poniedziałek, 7 grudnia 2020 10:27

Tarnów: Porwanie, żądanie okupu i usiłowanie zabójstwa. 18-latek cudem uniknął śmierci

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Porwanie, żądanie okupu i usiłowanie zabójstwa. 18-latek cudem uniknął śmierci

Chwile grozy trwające dwa dni przeżył 18-letni mieszkaniec Małopolski, który był przetrzymywany w Tarnowie. Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat usłyszało zarzuty popełnienia zbrodni i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą w warunkach zakładu karnego. Grozi im kara więzienia trwająca nie krócej niż 3 lata. Sprawę prowadzi tarnowska policja.

W ostatnią niedzielę listopada około godziny 19:30 dyżurny otrzymał informację, że w Tarnowie-Mościcach zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu, który miał ranę ciętą po tym, jak został zaatakowany nożem. Policjanci wstępnie rozpytali rannego, który twierdził, że został porwany, grożono mu śmiercią, a w rejonie wału przeciwpowodziowego został zaatakowany przez jednego z nich nożem. Zdołał się jednak uwolnić i uciekł do najbliższej stróżówki, gdzie pracownik ochrony powiadomił służby ratunkowe. Rany jakie posiadł, zostały wstępnie zaopatrzone przez zespół medyczny, a następnie ranny trafił do tarnowskiego szpitala.

Tarnów: Mieszkańcy przestali stosować się do zaleceń? Więcej mandatów za brak maseczek
Od 30 listopada kara za niedostosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa jest wyższa. Zamiast 500 złotych zapłacić można tysiąc. Ostatnie dwa miesiące zaowocowały nowymi obostrzeniami i większą ilością mandatów. Mieszkańcy przestali stosować się do zaleceń? W Tarnowie [/informacje/tarnow] wc…

-Policjanci rozpoczęli weryfikację uzyskanych informacji, a następnie jej pogłębianie. Pozwoliło to na ustalenie, że ranny to 18-letni mężczyzna mieszkaniec Małopolski, który od dwóch dni nie był w domu. Jego rodzina otrzymywała pogróżki o tym, że jak nie zostaną spełnione ich żądania wypłaty drobnych sum pieniędzy (kilkaset złotych) lub przekazania narkotyków, przetrzymywany nastolatek zginie - asp. sztab. Paweł Klimek Oficer Prasowy Zespołu do spraw Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Po takich ustaleniach rozpoczęto poszukiwania porywaczy. Już kilkadziesiąt minut później, w rejonie wału przeciwpowodziowego rzeki Dunajec, policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali dwóch mężczyzn, a następnie trzeciego sprawcę tego czynu. Do pomocy włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Żmudne przesłuchania, okazania, jak również oględziny i zbieranie dowodów przestępstwa pozwoliło na przedstawienie trzem mężczyznom zarzutów: wzięcia zakładnika, wymuszenia rozbójniczego, usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Sprawcami okazali się mieszkańcy Tarnowa w wieku 18 i 26 lat oraz mieszkaniec województwa śląskiego w wieku 27 lat.

Policjanci z Ciężkowic zatrzymali podpalacza!
Kilka godzin po podpaleniu stodoły w Jastrzębi, policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach ustalili oraz zatrzymali sprawcę tego pożaru. 44-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. W nocy z 1 na 2 grudnia mieszkańców Jastrzębi w powiecie tarnowskim [/informacje/tarnow] obudziła łuna pożaru oraz …

-Przedstawione zarzuty kwalifikują się jako zbrodnie, według polskiego kodeksu karnego, w związku z czym Prokurator Rejonowy wszczął śledztwo w tej sprawie. Cała trójka została przesłuchana i przyznała się do przedstawionych zarzutów. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy, a tarnowskich sąd taki środek zapobiegawczy zastosował. Mężczyźni trafili za mury zakładu karnego na okres trzech miesięcy. Każdemu z nich grozi kara pozbawienia wolności nie niższa niż 3 lata - dodaje rzecznik.

inf. KMP Tarnów, fot.

Tarnów - najnowsze informacje