środa, 8 lutego 2023 12:35

Szukała ich cała Europa. Policjanci z powiatu krakowskiego dostrzegli ich nietypowe zachowanie...

Autor Norbert Kwiatkowski
Szukała ich cała Europa. Policjanci z powiatu krakowskiego dostrzegli ich nietypowe zachowanie...

Trzej obcokrajowcy nie mogli się spodziewać, że ich przestępcze życie zakończy się w powiecie krakowskim. To właśnie tam, podczas kontroli drogowej, zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji Komendy Powiatowej policji w Pszczynie.

Do całego zdarzenia doszło 4 lutego w Mogilanach. Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego golfem, który podejrzanie zwolnił na widok radiowozu. Kierującym okazał się 34-letni obywatel Ukrainy, a pasażerami 33-letni Ukrainiec oraz 35-letni Mołdawianin. Mężczyźni podczas kontroli byli widocznie podenerwowani, okazało się, że nie bez powodu... bo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 33 i 35-latek byli poszukiwani przez czeskie organy ścigania.

Z kolei pojazd, którym się poruszali, był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie do sprawy kradzieży z włamaniem. Policjanci poinformowali mężczyzn o zatrzymaniu. Wówczas jeden z nich, 33-latek  rzucił się do ucieczki, jednak szybko został ujęty.

W volkswagenie, którym się poruszali, policjanci znaleźli łom, odstraszacz psów, 3 taśmy klejące, gaz pieprzowy i inne przedmioty mogące służyć do włamań.

Mundurowi przeszukali też zatrzymanych, znajdując przy nich między innymi gotówkę w różnej walucie, którą także zabezpieczyli wobec podejrzenia, że może pochodzić z przestępstwa. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd z kolei zostali przekazani do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Zatrzymane rzeczy przez policję 

Foto: KPP w Krakowie/ Foto poglądowe - policja.pl

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka