piątek, 15 stycznia 2021 09:58

Powiat Brzeski: Ponad 30 tys. zł na specjalistyczny sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP

Autor Mirosław Haładyj
Powiat Brzeski: Ponad 30 tys. zł na specjalistyczny sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP

Nie zwalnia tempa prowadzona przez brzeski samorząd akcja wzbogacania wyposażenia jednostek OSP z terenu gminy Brzesko o nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Zaledwie dwa tygodnie temu burmistrz Tomasz Latocha przekazał druhom z Jasienia, Mokrzysk i Szczepanowa urządzenia zakupione przy dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, a już dziś – tym razem dzięki wsparciu udzielonemu przez Zarząd Województwa Małopolskiego –  miało miejsce podobne wydarzenie, z udziałem strażaków z Bucza, Okocimia i Wokowic.

Przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego miało miejsce w siedzibie Urzędu Miejskiego. Odebrali je przedstawiciele zainteresowanych jednostek: druhowie Krzysztof Lis i Albert Minor z OSP Bucze, naczelnik Krystian Kotra i druh Patryk Biesiada z OSP Okocim oraz naczelnik Wojciech Drąg i druh Daniel Oćwieja z OSP Wokowice. Gospodarzami spotkania byli członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech oraz burmistrz Tomasz Latocha.

Wartość zakupionego sprzętu wynosi 30 645 złotych, przy znacznym dofinansowaniu udzielonym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. To kolejny przykład znakomicie układającej się współpracy pomiędzy samorządami obu szczebli oraz skuteczności pracowników Urzędu Miejskiego w pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy.

Niezależnie od ostatnich wydarzeń burmistrz Brzeska wspierany przez radnych przeznaczył w tegorocznym budżecie gminnym 400 tysięcy złotych jako środki własne na dalsze zakupy mające na celu poprawę stanu gotowości bojowej. Jest to osobna pula obok tej, która przeznaczona jest na bieżącą działalność jednostek OSP, a jej wysokość w tym roku wynosi 231 tysięcy złotych. Doświadczenie wskazuje jednak, że jest to kwota w ciągu roku weryfikowana i dostosowywana do realnych potrzeb.

Inf.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje