środa, 9 grudnia 2020 09:20

Powiat wadowicki: 2,5 mln na zakup rezonansu magnetycznego

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki: 2,5 mln na zakup rezonansu magnetycznego

2,5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego wraz z  niezbędnymi pracami adaptacyjno-budowlanymi w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach oraz 3,5 mln zł na budowę szkolnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie – takie pieniądze otrzyma Powiat Wadowicki z nowego rozdania Rządowego Funduszu  Inwestycji Lokalnych (RFIL).

Głównym celem RFIL jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we  wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Do województwa  małopolskiego z budżetu państwa trafi w sumie 957 607 770 zł (w tym  ponad 400 mln zł w ramach części wnioskowej).


Nowe szkoły i żłobki, hale sportowe, remonty ulic i chodników,  budowa wodociągów – to tylko niektóre przykłady inwestycji, które mają  szczególne znaczenie dla życia mieszkańców naszych gmin, powiatów i  województwa. Nie byłoby tych inwestycji, gdyby nie wsparcie polskiego  rządu. Wiele takich projektów otrzymało dofinansowanie za sprawą  uruchomionego przez premiera Mateusza Morawieckiego Rządowego Funduszu  Inwestycji Lokalnych. Pula środków przyznanych dla Małopolski w ramach  tego naboru jest imponująca – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Powiat wadowicki otrzymał fundusze na zakup rezonansu magnetycznego do szpitala w Wadowicach. Poza tym, część pieniędzy zostanie przeznaczona na budowę szkolnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym a Andrychowie.

info i foto: Powiat wadowicki

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje