sobota, 8 lipca 2023 10:36

Prawdziwa bohaterka! 5-latka uratowała swojej mamie życie [NAGRANIE]

Autor Katarzyna Jamróz
Prawdziwa bohaterka! 5-latka uratowała swojej mamie życie [NAGRANIE]

– Dzień dobry pani, bo moja mama ma malutkie dziecko i w ogóle mama leży tutaj w łazience i… pani przyjedzie? – tak rozmowę z operatorką numeru 112 rozpoczęła 5-letnia Lenka z powiatu mrągowskiego (woj. warmińsko-mazurskie).

5-latka zasłużyła na miano prawdziwej bohaterki! Gdy dziewczynka zorientowała się, że jej mama straciła przytomność i leży na podłodze w łazience, od razu wiedziała jak powinna się zachować. Dziewczynka znalazła telefon swojej mamy, wybrała numer alarmowy i wezwała pomoc. – Bardzo rzeczowo odpowiadała na zadawane przez operatorkę numeru 112 pytania, zaznaczając cały czas, że w domu jest jeszcze malutkie dziecko. Doskonale znała adres pod jakim się znajduje, starając się jak najwyraźniej go wymówić. Podała również swoje dane, co pozwoliło na szybkie skierowanie odpowiedniej pomocy – informuje policja.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zastali nieprzytomną kobietę leżącą na ziemi w łazience, która odzyskała świadomość dopiero po pomocy udzielonej przez ratowników medycznych, których wezwała jej córeczka. W mieszkaniu oprócz dziewczynki było jeszcze jedno, malutkie dziecko – roczny Tymonek.

Na słowa uznania zasługuje również operatorka, która w bardzo przyjazny sposób wypytywała dziecko o najważniejsze informacje, niezbędne do udzielenia jak najszybszej pomocy. Policja podkreśla, że mała Lenka stanęła na wysokości zadania ratując życie swojej mamy. Z kolei postawa rodziców, którzy nauczyli ją jak zachowywać się w takiej sytuacji, jest wzorem do naśladowania dla wszystkich dorosłych.

Źródło: Policja Warmińsko-Mazurska
Fot. Ilustracyjne

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka