środa, 17 lutego 2021 13:10

Próbna matura i egzamin ósmoklasisty. CKE podaje terminy

Autor Aleksandra Tokarz
Próbna matura i egzamin ósmoklasisty. CKE podaje terminy

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła terminy i sposób, w jaki przeprowadzone zostaną próbne egzaminy maturalne i ósmoklasisty. Oba testy mają odbyć się w budynkach szkoły, z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

Próbny egzamin maturalny rozpocznie się 3 marca. Ósmoklasiści do próbnego testu podejdą dwa tygodnie później – 17 marca.

- Przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne. Jeżeli szkoła podejmie decyzję o przeprowadzeniu testu, proponuję, aby został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Diagnoza musi zostać przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego – informuje dr Marcin Smolik dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Odwołane zajęcia w szkole. Wszystko przez powikłania po szczepieniach
Nauczyciele coraz częściej skarżą się na dolegliwości, które towarzyszą im po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Wśród nich wymieniają między innymi gorączkę czy ból głowy. Był Kraków i Tarnów, a teraz czas na Łódź. Tam, z powodu złego samopoczucia kadry nauczycielskiej, odwołano zajęcia. Specja…

Uczniowie, którzy w dniu egzaminu będą, na przykład, objęci kwarantanną, będą mieli możliwość pobrania arkusza ze stron CKE oraz komisji okręgowych i wzięcia udziału w sprawdzianie.

Jak podkreśla CKE arkusze oparte będą na nowych i ograniczonych wymogach egzaminacyjnych. Mogą się w nich jednak znaleźć zagadnienia, które uczniowie będą dopiero przerabiać.

Polska

Polska - najnowsze informacje