czwartek, 7 lipca 2022 11:13

Wieliczka: Przed nami Dni św. Kingi. Czekają nas dwa dni gorącej zabawy!

Autor Patryk Trzaska
Wieliczka: Przed nami Dni św. Kingi. Czekają nas dwa dni gorącej zabawy!

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni św. Kingi. Organizatorzy zapewniają, że to będą gorące dwa pełne zabawy, rozrywki i dobrej muzyki. Świętowanie dni miasta Wieliczka odbędzie się w dniach 23 – 24 lipca.

Tegoroczne obchody Dni św. Kingi upamiętniają 730. rocznicę śmierci patronki wielickich górników. Gwiazdami tegorocznego wydarzenia będą; w sobotę Janusz Radek i Gromee, a w niedzielę "Renata Przemyk i Mężczyźni". Na scenie wraz z piosenkarką wystąpią Czesław Mozil i Igor Herbut.

Dla uczestników zabawy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Podczas dwudniowych obchodów, na wielickiej scenie planowane są konkursy, pokazy, występy rodzimych artystów, koncerty, pokaz laserów i zabawa z DJ'em.

Na wielickiej scenie nie zabraknie również lokalnych zespołów folklorystycznych, kultywujących regionalne tradycje. Będzie też sporo wydarzeń towarzyszących o różnorodnej tematyce - kulturalnej, czy też sportowej. Już w piątek w sali kinowej Wielickiej Mediateki goście będą mieli okazję wziąć udział w promocji publikacji Prof. Jerzego Wyrozumskiego "Skarbiec wiedzy. Studia społeczne i gospodarcze".

W sobotę (23 lipca) od wczesnych godzin porannych odbędą się zawody wędkarskie, turniej szachowy, turniej piłki nożnej, a następnie będzie również możliwość uczestnictwa w XXI Biegu o Pierścień św. Kingi. W tym dniu nie zabraknie również degustacji przysmaków ukraińskich. W godz. 10.00 - 15.00 w Wielickiej Mediatece zostanie zlokalizowana biblioteczna strefa. Z kolei na terenie dworca autobusowego pojawią się także ekodoradcy, udzielając porad w temacie wymiany pieców i termomodernizacji. Będzie można również wziąć udział w treningu na trampolinach. Natomiast na scenie wystąpią; "Drużyna A", Makzet, Weronika Kozłowska i Hubert "The Hjub" Charków.


Niedzielne obchody dni miasta rozpoczniemy uroczystą mszą świętą w intencji wieliczan, która zostanie odprawiona w Kościele Św. Klemensa w Wieliczce. Obok wydarzeń towarzyszących tj. Baw się z Cafe Kultura, Biblioteczna strefa w Mediatece, prezentacja amatorskiej twórczości artystycznej Grupy Twórczej "W wolnej chwili", treningu na trampolinach i atrakcji dla dzieci, na scenie plenerowej będzie można zobaczyć zespoły regionalne znajdujące się pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury tj. Zespół Regionalny "Mietniowiacy", Zespół Pieśni i Tańca "Sułkowianie", Zespół Pieśni i Tańca "Pogórze Wielickie". O godz. 18.00 usłyszymy wyjątkowe kompozycje zespołu Little Egoist Marka Stryszowskiego, po których wystąpią "Ostatni w Raju".

Plakat promujący Dni Świętej Kingi 2022 - fot. UMiG Wieliczka 


Na wydarzenie, które odbędzie się w dniach 23-24 lipca na terenie parkingu dworca autobusowego, przy ul. Dembowskiego zapraszają Miasto i Gmina Wieliczka oraz Wielickie Centrum Kultury.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje