wtorek, 7 stycznia 2020 09:23

Rolety Plisowane – innowacyjna ochrona przed słońcem

Autor Artykuł sponsorowany
Rolety Plisowane – innowacyjna ochrona przed słońcem

Rolety plisowane niesłusznie bywają mylone z żaluzjami. Oparte są o zupełnie inne rozwiązania i w przeciwieństwie do żaluzji - szyte z tkanin. Podpowiadamy, czym się charakteryzują rolety plisowane.

Rolety plisowane – innowacyjny styl i duża wygoda użytkowania

Rolety plisowane znacząco różnią się od wszystkich innych typów rolet. Jako jedyne oferują możliwość przesłonięcia dowolnego fragmentu okna, pozostawiając niezasłoniętą część zarówno w górnej, jak i dolnej części szyby. Tej wygody nie zapewnią rolety klasyczne, rzymskie, czy dzień-noc.

Rolety plisowane wyglądają dokładnie tak, jak sugeruje to ich nazwa – wyraźne, naprzemienne kanty sprawiają, że tkanina wydaje się złożona w harmonijkę. Odsłonięcie okna polega na złożeniu owej harmonijki w górnej lub dolnej części okna. Rolety plisowane są widoczne także w dzień, w ich konstrukcji nie ma czegoś takiego, jak znana z klasycznych rolet kaseta maskująca.

Sterowanie roletą plisowaną jest bardzo łatwe. Trzeba po prostu chwycić za rączkę umieszczoną przy górnej lub dolnej listwie i przeciągnąć ją w pożądanym kierunku (do dołu lub do góry). Niewątpliwie zaletą rolety plisowanej jest brak łańcuszka lub sznurka do sterowania. To właśnie ten element najczęściej ulega uszkodzeniu.

Rolety plisowane – z jakich tkanin są szyte

Rolety plisowane nie są przypisane do jednej, określonej tkaniny. Można szyć je z różnych materiałów, praktycznie tych samych, z których szyje się zasłony. Jednak wybór najczęściej pada na tkaniny typu blackout, które ze względu na swoją specyfikę mają najwięcej do zaoferowania. Nie tylko skutecznie odcinają dopływ promieni słonecznych, ale też potrafią częściowo wyciszyć pomieszczenie, tłumiąc dobiegający zza okna hałas. Tym samy rolety plisowane z tkanin blackout, uważane są za uniwersalne. Oferowane w wielu kolorach bez trudu mogą być dobrane do wnętrz w różnym stylu.

Firma Karnix oferuje między innymi rolety plisowane z tkanin termoizolacyjnych, które nie tylko nie wpuszczają słońca do pomieszczenia, ale także chronią je przed nagrzaniem. Rolety plisowane z tkanin termoizolacyjnych są dobrym wyborem na okna dachowe oraz okna wychodzące na południe, narażone na długą ekspozycję na światło słoneczne. Więcej na temat rolet oferowanych przez markę Karnix znajdziesz na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html

Rolety plisowane – w jakich wnętrzach się sprawdzą

Rolety plisowane ze względu na prostą, uniwersalną formę, dobrze sprawdzą się we wszystkich rodzajach wnętrz. Nadają się zarówno do sypialni i salonu, jak i do kuchni oraz łazienki. W tych dwóch ostatnich pomieszczeniach warto zamontować rolety plisowane z dodatkową warstwą zabezpieczającą przed wilgocią i osiadaniem kurzu.

Jeśli chodzi o aspekt dekoracyjny, to niewątpliwie plisy stają na wysokości zadania, zwłaszcza we wnętrzach urządzonych w prostym, ale nie minimalistycznym stylu. Będą doskonałym dopełnieniem salonów urządzonych w stylu industrialnym i skandynawskim, bardzo ładnie wpasują się w styl boho i urban jungle, śmiało można powiesić je we wnętrzach w stylu francuskim i New York. Jedynie bardzo bogato zdobione glamour może mieć problem z zaakceptowaniem rolet plisowanych, ale i na to jest sposób. Wystarczy wybrać odpowiednią tkaninę, najlepiej zdolną do odbijania światła, by zadośćuczynić wysokim wymaganiom stylu glamour.

Rolety plisowane ze względu na swoją specyfikę doskonale sprawdzą się w miejscach publicznych – urzędach, biurach, sklepach i hotelach.

Styl Życia - najnowsze informacje