wtorek, 2 lipca 2019 12:29

Ruszyła zbiórka dla rannego kolarza Karola Domagalskiego

Autor Marzena Gitler
Ruszyła zbiórka dla rannego kolarza Karola Domagalskiego

Ruszyła zbiórka pieniedzy na leczenie i rehabilitację Karola Domagalskiego. Pochodzacy ze Skały kolarz doznał bardzo powaznych obrażeń podczas 2. etapu 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego 15 czerwca. Jak mu pomóc?

Kolarz Hurom BDC Development był liderem na trasie z Niepołomic do Nowego Targu. Niestety, ok. 20 kilomatrów przed finiszem, zjeżdżajac z premii górskiej z prędkością 80 kilometrów na godzinę stracił panowanie nad rowerem i wjechał do rowu. Może skończyłoby sie to niewielkimi potłuczeniami, gdyby nie rozbił się o betonowy przepust. Ma liczne złamania, obrażenia wewnętrzne, pęknięte wątrobę i śledzionę. Był pod opieką lekarzy ze szpitala w Nowym Targu, aktualnie jest hospitalizowany w Krakowie. Długo przebywał w śpiączce farmakologicznej, teraz czeka go długie leczenie i rehabilitacja.

29-letni wychowanek Krakusa Swoszowice powoli dochodzi do siebie, niezbędne będzie kosztowne leczenie i rehabilitacja. Stąd prośba do kibiców, kolarzy, klubów sportowych i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową w powrocie zawodnika do zdrowia.

Klub Hurom BDC Development utworzył specjalne konto dla Karola w BNP Paribas Bank Polska SA pod które można wpłacać datki: 95 1750 1295 0000 0000 4115 9561

O pomoc apeluje tez na Facebooku:

inf. i foto: UMWM

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje