poniedziałek, 4 stycznia 2021 11:01

Rząd łagodzi obostrzenia! Które?

Autor Aleksandra Tokarz
Rząd łagodzi obostrzenia! Które?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że podczas obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdecydowano o poluzowaniu obostrzeń. Dotyczą one dzieci.

Dokonaliśmy przeglądu obostrzeń i proponujemy pewne złagodzenie. Chcieliśmy dać dzieciom możliwość przebywania samodzielnie na świeżym powietrzu – poinformował podczas konferencji prasowej minister Adam Niedzielski.

Do tej pory obowiązywał zakaz przemieszczania się dzieci poniżej 16. roku życia w godzinach między 8 a 16 bez opieki osoby dorosłej. Wprowadzono go pod koniec października i miał obowiązywać także w czasie ferii zimowych.

Minister swoją decyzję argumentował właśnie feriami zimowymi, a szczegóły mają zostać przedstawione w rozporządzeniu, które zostanie przedstawione dzisiaj.

Złagodzenie obostrzeń obowiązywać będzie od jutra.

Nie wiesz co zrobić w ferie z dziećmi? Zobacz porady ekspertek z Fundacji Dzieci w Naturę
Pomimo rządowych obostrzeń związanych z pandemią i zaleceń, aby dzieci ferie spędzały w domu, możemy niewielkim wysiłkiem sprawić, że nie będą to najgorsze ferie w historii. W naturę - tą dalszą i tą najbliższą - zapraszają przedstawicielki Fundacji Dzieci w Naturę, Anna Warzyńska i Olga Maj.

fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje