poniedziałek, 24 stycznia 2022 09:56

Samorządowcy apelują do premiera o spotkanie. Chodzi o Polski Ład

Autor Marzena Gitler
Samorządowcy apelują do premiera o spotkanie. Chodzi o Polski Ład

Samorządowcy zrzeszeni w Ruchu Samorządowym Tak! Dla Polski proszą o rozmowę z premierem na temat wpływu Polskiego Ładu na finanse samorządów. W gronie osób, które obradowały we Włocławku, był burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Samorządowcy, wśród których byli prezydenci i wójtowie wchodzący w skład Zarządu Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, w tym Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki we Włocławku podczas konferencji prasowej zaapelowali za pośrednictwem mediów do premiera Mateusza Morawieckiego o spotkanie. Przypomnieli też, że w prosili o to wcześniej w złożonym w kancelarii premiera, piśmie w sprawie Polskiego Ładu i jego wpływu na finanse samorządów. Podczas spotkania z szefem rządu chcą przedstawić swoje propozycje, jak rozwiązać konkretne problemy oraz przedstawić działania naprawcze.

Jak podkreślono, samorządowcy w tej trudnej sytuacji covidowej i gospodarczej proszą o spotkanie z premierem, ponieważ chcą wspólnie przedstawić punkt widzenia na problemy wynikające ze zmian wprowadzonych w Polskim Ładzie i są gotowi wspólnie szukać rozwiązań optymalnych dla polskiego samorządu.

fot. Fb. Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski

Polska

Polska - najnowsze informacje