poniedziałek, 4 maja 2020 19:47

Siostra Aleksandra: Nie miałam świadomości, że moja prośba spotka się z takim odzewem

Autor Mirosław Haładyj
Siostra Aleksandra: Nie miałam świadomości, że moja prośba spotka się z takim odzewem

Na początku kwietnia siostra Aleksandra Ciężak CSAPI prowadząca kuchnię Brata Alberta przy parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem zamieściła w mediach społecznościowych spontaniczny apel o pomoc. Spotkał się on z szerokim odzewem mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Dzięki uzyskanej pomocy jadłodajnia dla ubogich dalej może nieść pomoc potrzebującym, których przybywa.

Z przygotowanych przez zakonnice posiłków zaczęło korzystać coraz więcej osób, w tym te, które w wyniku epidemii koronawirusa niedawno straciły pracę.

– W dobie epidemii znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji i zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórkach żywności. Do naszej kuchni przychodzi coraz więcej osób z prośbą o pomoc. Ludzie tracą pracę. (...) Dlatego zwracamy się z prośbą do sklepów i hurtowni o wystawianie pojemników na żywność. (...) Obecnie do kuchni przychodzi 85 osób, ale każdego dnia jest ich coraz więcej. Już dziękujemy za tę pomoc, którą dostałyśmy

– apelowała w kwietniu siostra Aleksandra.

Jej prośba o wsparcie spotkała się z dużym odzewem ze strony mieszkańców Zakopanego i miejscowych przedsiębiorców. Na apel odpowiedziały m. in. sklepy spożywcze, które w swoich placówkach ustawiły specjalne kosze, w których można zostawić produkty spożywcze dla Kuchni Brata Alberta.

O wydarzeniach z kwietnia i fali dobra, która dotarła do potrzebujących z jadłodajni św. Brata Alberta porozmawialiśmy z inicjatorką apelu, siostrą Aleksandrą Ciężak CSAPI.

Zobacz także:

Zakopane: „Ludzie tracą pracę i proszą nas o żywność” - kuchnia Brata Alberta apeluje o wsparcie
Siostry prowadzące kuchnię Brata Alberta przy parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem proszą o pomoc. W obecnej sytuacji z przygotowanych przez zakonnice posiłków korzysta coraz więcej osób (w tym te, które niedawno straciły pracę), a kuchnia utrzymuje się tylko z ofiar dobroczyńców (m.in. z niedz…
Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje