poniedziałek, 4 października 2021 07:41

Śmiertelny wypadek na tarnowskim odcinku autostrady. Nie żyje 34-latek

Autor Aleksandra Tokarz
Śmiertelny wypadek na tarnowskim odcinku autostrady. Nie żyje 34-latek

Do tragedii doszło na tarnowskim odcinku autostrady w miejscowości Nowe Żukowice. 34-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Po godzinie drugiej w nocy z czwartku na piątek dyżurny tarnowskiej komendy został powiadomiony najpierw o pieszym znajdującym się na poboczu autostrady w kierunku Krakowa, a później w kolejnym zgłoszeniu o potrąceniu pieszego. Na miejscu pojawili się strażacy z Dębicy, policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.

Niestety 34-letni pieszy, mieszkaniec województwa podkarpackiego, zginął na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. Na miejsce przybył prokurator, który nadzorował czynności. Autostrada na kilka godzin została całkowicie zablokowana.

- Policjanci ruchu drogowego z Dębicy na węźle w Dębicy zamknęli autostradę w kierunku Tarnowa i wszystkich kierowali objazdem starą drogą DK 94 do węzła w Tarnowie, gdzie można było kontynuować jazdę autostradą w kierunku Krakowa. W tym czasie zespół dochodzeniowo-śledczy na miejscu mógł wykonać niezbędne czynności. Ciało mężczyzny zostało przetransportowane do Zakładu Patomorfologii w Tarnowie, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok, natomiast autobus będzie poddany oględzinom w stacji diagnostycznej. 33-letni kierowca autobusu w chwili wypadku był trzeźwy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Teraz zostało już wszczęte postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku na autostradzie, a biegli z zakresu medycyny sądowej oraz wypadków komunikacyjnych, po analizie zebranego materiału, wypowiedzą się na temat okoliczności i szczegółów tej tragedii.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje