wtorek, 2 lutego 2021 13:39

Sucha Beskidzka: Dyżurny KPP pożegnał się ze służbą

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Dyżurny KPP pożegnał się ze służbą

31 stycznia był ostatnim dniem policyjnej służby dla odchodzącego na emeryturę asp. szt. Jacka Rusa – dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Zasłużonemu funkcjonariuszowi za wieloletnią i sumienną służbę podziękował Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusz Drobny.

Asp.szt. Jacek Rus służył w policyjnym mundurze prawie przez 30 lat i od początku był związany z Komendą Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej. Przez pierwsze lata pracował w wydziale prewencji jako funkcjonariusz patrolowy, a następnie jako dzielnicowy w gminie Zembrzyce. Dzięki nabytemu doświadczeniu w 2003 roku został asystentem zespołu dyżurnych, a rok później zastępcą dyżurnego suskiej jednostki. Pięć lat później objął stanowisko dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, gdzie na każdym dyżurze kierował policyjnymi siłami w terenie i miał bezpośredni wpływ na wiele spraw mieszkańców.  

W ostatnich tygodniach służby asp. szt. Jacek Rus miał okazje nieraz usłyszeć od kolegów i koleżanek podziękowania za lata służby oraz przekazane im doświadczenie.

– Jeszcze raz dziękujemy i życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności w realizacji dalszych życiowych planów

– czytamy na stronie policji.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje