czwartek, 13 kwietnia 2023 14:38

Ta decyzja wstrząsnęła rynkiem wydawniczym w Polsce. Duża zmiana w Story House Egmont

Autor Mirosław Haładyj
Ta decyzja wstrząsnęła rynkiem wydawniczym w Polsce. Duża zmiana w Story House Egmont

Tomasz Kołodziejczak – Dyrektor Działu Komiksów i Gier w Story House Egmont Sp. z o.o. podjął decyzję o odejściu z wydawnictwa z dniem 30 czerwca. Jego obowiązki przejmie Martyna Chrzanowska.

Podczas 27 lat pracy dla Story House Egmont pełnił różne funkcje, m.in. redaktora magazynu „Kaczor Donald”, Dyrektora Wydawniczego Czasopism i Dyrektora Pionu Książek. Od 10 lat jako Dyrektor z sukcesem zarządzał Pionem Komiksów i Gier Planszowych budując jego silną pozycję na polskim rynku. Tomasz Kołodziejczak zarządzał biznesem z wielkim entuzjazmem i kompetencjami. Bez jego poświęcenia i ciężkiej pracy nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj – podkreśla Marika Bark, Business Area Director Kids w Story House Egmont.

Tomasz Kołodziejczak/Fot.: Michał Najberg
Tomasz Kołodziejczak/Fot.: Michał Najberg

Obowiązki Tomasza Kołodziejczaka z dniem 1 maja obejmie Martyna Chrzanowska. Jako Kierownik Działu Komiksów i Gier będzie zarządzała polskim zespołem i raportowała bezpośrednio do Ulfa Lundin Nilssona – Dyrektora Działu Komiksów w Szwecji i w Danii. Martyna Chrzanowska jest związana z wydawnictwem od 10 lat, od 2020 roku pełniła funkcję Kierownika Działu Handlowego.

Martyna Chrzanowska/Fot.: Egmont, materiały prasowe
Martyna Chrzanowska/Fot.: Egmont, materiały prasowe

Story House Egmont

Story House Egmont jest wydawcą wiodących na rynku czasopism, a także właścicielem firm i agencji z branży medialnej i e-commerce. Opowiadając historie i tworząc światowej klasy treści, firma zbudowała silne marki i społeczności wokół nich skupione. Story House Egmont jest częścią skandynawskiej grupy medialnej Egmont, właścicielem takich firm, jak Nordisk Film, TV 2 Norway oraz Lindhardt og Ringhof i Cappelen Damm. Działając jako fundacja, Egmont przekazuje znaczną część zysku na cele związane z poprawą życia dzieci i młodzieży oraz na wspieranie talentów filmowych.

Story House Egmont Polska jest częścią opisanej powyżej grupy medialnej. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku, debiutując komiksem ze słynnym Kaczorem Donaldem. Aktualnie Story House Egmont jest największym na polskim rynku wydawcą czasopism, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród branżowych i plebiscytów. Specjalizujemy się w wydawaniu czasopism dla dzieci, a w naszej ofercie znalazło się kilkadziesiąt tytułów prasowych dla młodych czytelników – są to zarówno pisma z ulubionymi bohaterami znanymi z filmów, kreskówek i seriali, jak również magazyny dla fanów zabawek i gier.

Inf. i fot. tytułowe: Michał Najberg, Egmont, materiały prasowe

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka