piątek, 26 listopada 2021 11:40

Tak teraz wygląda zmasowany atak antyszczpionkowców

Autor Mirosław Haładyj
Tak teraz wygląda zmasowany atak antyszczpionkowców

Przeciwnicy szczepień postanowili walczyć w sieci z właścicielem opolskiej restauracji "U Czechofila", która poinformowała, że będzie obsługiwać tylko zaszczepionych klientów.

Właściciel opolskiej restauracji "U Czechofila" postanowił obsługiwać tylko zaszczepionych klientów oraz tych, którzy są ozdrowieńcami lub mogą przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Swoją decyzję właściciel restauracji Jacek Szaraniec uzasadnił w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską":

- Jeśli każdego dnia na koronawirusa choruje kilkadziesiąt tysięcy osób, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w końcu trafi się i u nas. A wtedy pracownicy idą na kwarantannę, a lokal zostaje zamknięty. Żeby zmniejszyć to ryzyko, a jednocześnie dać poczucie większego bezpieczeństwa naszym klientom, od piątku wprowadzamy ograniczenia dla osób niezaszczepionych.

Właściciel uważa, że takie decyzje powinny zapaść na szczeblu ogólnopolskim:

- Niemal wszystkie europejskie państwa od Hiszpanii, przez Francję i Niemcy, na Czechach i Austrii kończąc, wprowadziły obowiązek okazywania paszportów covidowych przed wejściem do restauracji. Takie decyzje powinny zapadać na szczeblu ogólnopolskim. Skoro jednak w naszym kraju nie ma ku temu politycznej woli, musiałem wyjść przed szereg i takie ograniczenia wprowadzić na własną rękę.

Szaraniec wyjaśnia, że wielu restauratorów zdecydowałoby się na ten krok, ale boją się ataku ze strony antyszczepionkowców. On sam mierzy się właśnie z hejtem z ich strony. Antyszczepionkowcy postanowili bowiem nie tylko wylać swoje żale w mediach społecznościowych, ale i masowo obniżyć ocenę restauracji w Google.

Czytaj również:

„Zapraszamy tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem” - kolejny taki bar w Polsce
Wiadomości Polska: Poznański bar poinformował, że z jego usług będą mogły skorzystać jedynie osoby zaszczepione i te, które przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa.

Inf.: Nowa Trybuna Opolska

Polska

Polska - najnowsze informacje