wtorek, 24 sierpnia 2021 08:47

Tarnów. Pijany kierowca wjechał w rowerzystkę. Kobieta walczy o życie

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Pijany kierowca wjechał w rowerzystkę. Kobieta walczy o życie

Przejazd dla rowerów na ulicy Klikowskiej w Tarnowie – to właśnie tam doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiała 28-letnia kobieta. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Za kierownicą samochodu, który uderzył w rowerzystkę, siedział pijany 20-latek.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 23 sierpnia, około godziny 17:30. Kierowca mercedesa uderzył w przejeżdżającą przez ulicę drogą dla rowerów 28-letnią kobietę. Siła uderzenia była tak mocna, że rowerzystka wypadła z roweru i wylądowała na jezdni kilka metrów dalej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Rowerzystka, w stanie ciężkim, została zabrana do szpitala.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wydziału ruchu drogowego kierujący osobowym mercedesem, 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadąc ul. Klikowską w stronę centrum miasta, najechał na kierującą rowerem. Do potrącenia doszło w chwili gdy 28-letnia kobieta znajdowała się na oznakowanym przejeździe dla rowerów i przejściu dla pieszych - tłumaczy asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji.

Przybyli na miejsce policjanci poddali kierowcę badaniu na obecność alkoholu. Jak się okazało, 20-letni kierowca miał w organizmie prawie 2 promile. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pozbawiania wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie, we współpracy z prokuraturą. - Apelujemy o ostrożność. Drastyczne pogorszenie pogody sprawiło, że warunki na drogach są trudne. Obfite opady, zalegająca w wielu miejscach na jezdniach woda, śliskie nawierzchnie, powodują duże utrudnienia w ruchu kołowym i stwarzają zagrożenie naszego bezpieczeństwa - dodaje asp. sztab. Lesińska-Żabińska.

Tarnów - najnowsze informacje