niedziela, 20 czerwca 2021 09:11

Tarnów. Prace na Lwowskiej idą pełną parą. Kierowcy muszą przygotować się na kolejne utrudnienia

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Prace na Lwowskiej idą pełną parą. Kierowcy muszą przygotować się na kolejne utrudnienia

Pogoda sprzyja drogowcom – prace przy rozbudowie ulicy Lwowskiej idą więc pełną parą. Postęp prac jest coraz bardziej widoczny. Mimo, iż inwestycja jest już na półmetku, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Czekają ich kolejne utrudnienia.

Na ulicy Lwowskiej w Tarnowie trwa pierwszy etap prac. - Do użytku oddano nową nitkę jezdni po stronie północnej. Ponadto, do tej pory zostały wykonane zbiorniki retencyjne, otwarty i zamknięty oraz trwają prace związane z wykonaniem miejsc postojowych po północnej stronie odcinka. Aktualnie wykonawca przeprowadza remont po stronie południowej – informuje tarnowski samorząd.

Tam roboty skupiają się na wykonaniu przejść pod konstrukcją jezdni na ulicy Lwowskiej, budowie oświetlenia czy kanalizacji deszczowej.  W następnych dniach, według planów wykonawca ma zakończyć rozbiórkę obiektu mostowego na potoku „Mrozówka”, a z końcem miesiąca rozpocznie się układanie nowego przepustu.

Tarnów. Zmiany na trasie popularnej linii autobusowej
Wiadomości Tarnów. Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, od poniedziałku 21 czerwca nastąpi zmiana na trasie popularnej linii autobusowej.

W planach jest jeszcze rozbudowa ronda przy skrzyżowaniu Lwowskiej i Okrężnej. Wtedy ruch od ulicy Okrężnej będzie prowadzony wahadłowo.

Przewidywane zakończenie robót to czwarty kwartał tego roku. Drogowcy przewidują, że może to nastąpić na przełomie września i października.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje