środa, 24 listopada 2021 07:34

Tarnów. Seria wypadków podczas pracy. Nie żyje 40-latek, 61-latek ciężko ranny

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Seria wypadków podczas pracy. Nie żyje 40-latek, 61-latek ciężko ranny

W Tarnowie i regionie w ostatnim czasie doszło do serii wypadków podczas pracy. Jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Mężczyzna wykonujący prace przy odkażaniu kurzarni w Łękawicy stracił życie. Do szpitala trafił natomiast pracownik firmy w strefie ekonomicznej w Tarnowie.

W poniedziałek, 22 listopada, rano policjanci z Tarnowa zostali zadysponowani do wypadku, w którym śmierć poniósł 40-letni mieszkaniec Łękawicy. Według zgłaszających mężczyzna wykonywał prace niebezpiecznymi substancjami chemicznymi w zamkniętym pomieszczeniu gospodarczym. - Przed godziną ósmą na miejsce skierowano ratowników medycznych oraz strażaków-chemików, których zadaniem było określenie i stwierdzenie stężenia niebezpiecznej substancji. Wstępne ustalenia wskazały, że 40-latek wspólnie z innymi osobami wykonywał odkażania pomieszczenia gospodarczego po byłej kurzarni. Kiedy wszedł do budynku i zbyt długo z niego nie wychodził, zainteresowały się tym pozostałe pracujące z nim osoby – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Po wejściu do środka zobaczyli nieprzytomnego, leżącego na ziemi mężczyznę. Powiadomili zespół ratunkowy, który po przybyciu na miejsce kontynuował akcję reanimacyjną. Niestety nie przyniosła ona pozytywnych skutków.

Na miejscu strażacy wykonali wstępne pomiary, a w dalszej kolejności do pracy przystąpili policjanci wraz z prokuratorem oraz inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnowie. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań, które pozwolą określić przyczynę zgonu.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego doszło do tej tragedii.

- Tego samego dnia po godzinie 13 ratownicy medyczni interweniowali w Tarnowie przy ul. Rozwojowej. Tam 61-letni mężczyzna został przygnieciony jednym z elementów maszyny. Ranny trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie lekarze po badaniach stwierdził uraz żeber – dodaje asp. sztab. Klimek.

W tym przypadku również zostało wszczęte dochodzenie, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy i dlaczego doszło do wypadku przy pracy.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje