środa, 2 grudnia 2020 10:05

Tarnów szykuje się na święta. Bożonarodzeniowe dekoracje rozbłysną już wkrótce

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów szykuje się na święta. Bożonarodzeniowe dekoracje rozbłysną już wkrótce

Mieszkańcy Tarnowa już wkrótce poczują świąteczny klimat. Za kilka dni w mieście rozbłysną świąteczne dekoracje. Bożonarodzeniowe iluminacje pojawią się na latarniach, w kilku miejscach pojawią się duże bombki, a na placu Kazimierza stanie ogromna choinka.

- Ten rok jest szczególny, więc tym bardziej mieszkańcy powinni mieć swoje miasto wyjątkowo przyozdobione. Mamy nadzieję, że choć trochę poprawi nam to nastroje – mówi Maria Zawada-Bilik z Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Ze względu na restrykcje dotyczące koronawirusa, nie będzie, tak jak w poprzednich latach, krzesła Świętego Mikołaja.

Pociągiem z Tarnowa do Pragi, Bratysławy i Budapesztu? Już niedługo będzie to możliwe
Dojazd do trzech europejskich stolic z Tarnowa? Już niedługo będzie to możliwe. Zmiany w rozkładzie jazdy PKP, które wejdą w życie 13 grudnia umożliwią podróż do Pragi, Budapesztu i Bratysławy bez przesiadek! -Dzięki PKP Intercity od 13 grudnia bez przesiadek przejedziemy z Tarnowa do Budapesztu, B…

W świątecznej dekoracji miasta pomoże kilka tarnowskich spółek. Będą to m.in. Miejski Zarząd Budynków, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Tarnowskie Wodociągi, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Do akcji włączą się też rada osiedla Starówka i Zarząd Dróg i Komunikacji

Udekorowane będą m.in. ulice: Krakowska, Wałowa, Lwowska, Mickiewicza czy Słoneczna. Na rynku pojawią się projektory wyświetlające na murach świąteczne akcenty, będą też girlandy nad ulicami i ozdobione latarnie. Mosty nad Wątokiem i Białą będą cieszyć oko iluminacjami.

Świąteczne dekoracje rozbłysną prawdopodobnie 6 grudnia. Miasto wyda na nie około 50 tys. zł.

W tym roku odbędzie się także kolejna edycja konkursu „Tarnów Pełen Blasku”.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje