czwartek, 8 października 2020 10:47

Tarnów: Zatrzymania przed derbami. „Kibice” mieli maczety i gaz obezwładniający

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Zatrzymania przed derbami. „Kibice” mieli maczety i gaz obezwładniający

W minioną środę na stadionie przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie rozegrane zostały piłkarskie derby. W zmaganiach o Puchar Polski zmierzyły się zespoły Tarnovii i Unii Tarnów. W noc poprzedzającą sportowe rozgrywki tarnowscy policjanci zatrzymali pięciu „kibiców” jednej z drużyn, którzy w dość specyficzny sposób przygotowywali się do meczu.

O 2.00 nad ranem mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli w mieście samochód na angielskich numerach rejestracyjnych. Podróżowała nim piątka młodych mieszkańców Tarnowa, w tym nieletni 16-latek. Policjanci skontrolowali wnętrze pojazdu, gdzie znaleźli maczetę, kilka buteleczek z gazem obezwładniającym oraz puszki z farbami w sprayu.

Wyglądało na to, że pseudokibice poczynili swoiste „przygotowania” do środowego święta sportu. Jednym z punktów tych przygotowań było wykonanie graffiti na budynkach użyteczności publicznej, a dokładnie, zamalowanie istniejących już wcześniej i naniesionych przez kibiców drużyny przeciwnej napisów, swoimi napisami, wykonanymi w równie wulgarny i obraźliwy sposób.

Podczas pracy z zatrzymanymi policjanci ustalili, że grupa pseudokibiców zniszczyła cudze mienie, wykonując graffiti m.in. na budynku dworca PKP w Mościcach, bloku przy ul. Lwowskiej i ogrodzeniu jednego z tarnowskich hoteli. Straty powstałe przez chuligańskie ekscesy oszacowane zostały na ponad 4 tysiące złotych.

Ostatecznie zatrzymani chuligani czas derbów spędzili w komisariacie przy ul. Narutowicza, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Odpowiedzą także za posiadanie niebezpiecznych narzędzi. Dorosłych pseudokibiców czeka rozprawa sądowa, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sytuacją prawną nieletniego zajmie się tarnowski sąd rodzinny.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje