piątek, 28 października 2022 14:00

Tego dnia nie zapomną na długo. Proszowiccy uczniowie odwiedzili Placówkę SG w Krakowie-Balicach

Autor Patryk Trzaska
Tego dnia nie zapomną na długo. Proszowiccy uczniowie odwiedzili Placówkę SG w Krakowie-Balicach

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach z pewnością mają co opowiadać znajomym. Uczniowie odwiedzili Placówkę SG w Krakowie-Balicach, gdzie dowiedzieli się m.in., jak wygląda praca na lotnisku albo zrobić sobie unikatowe zdjęcie w kamizelce bądź hełmie strażniczym.

26 października proszowiccy czwartoklasiści odwiedzili Placówkę SG w Krakowie-Balicach.  Uczniowie dowiedzieli się dużo na temat  bezpieczeństwa i zadań realizowanych przez Straż Graniczną na lotnisku oraz o pracy pirotechników i wykorzystywanym przez nich sprzęcie. Młodzież miała też niepowtarzalną okazję zobaczyć robota pirotechnicznego, „pirowóz” oraz samochody służbowe, użytkowane na co dzień przez funkcjonariuszy.

Proszowiccy uczniowie w Placówce SG W Krakowie-Balicach

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały strażników granicznych opowiadających  o specyfice pełnienia służby na lotnisku. Z wielką chęcią korzystały z okazji przymierzenia bądź zrobienia sobie unikatowego zdjęcie w kamizelce czy też hełmie strażniczym.

Kiedy na miejscu pokazu pojawił się pies służbowy, słychać tylko było głośne „ochy i achy”. Każdy z uczestników spotkania mógł przywitać się z czworonogiem  i wysłuchać krótkiej historii na temat jego służby na podkrakowskim lotnisku.

Proszowiccy uczniowie w Placówce SG W Krakowie-Balicach

Radości dzieci nie było końca, zaciekawione zadawały mnóstwo pytań na temat służby funkcjonariuszy Straży Granicznej w porcie lotniczym oraz opieki nad psem służbowym.

inf./fot, Karpacki Oddział Straży Granicznej

Proszowice - najnowsze informacje