środa, 22 maja 2024 05:10

"Tego robić nie wolno". MPK apeluje do pasażerów

Autor Mirosław Haładyj
"Tego robić nie wolno". MPK apeluje do pasażerów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie podzieliło się w mediach społecznościowych wpisem, w którym poinformowało o kolejnym irytującym pasażerów zachowaniu użytkowników autobusów i tramwajów.

Jakiś czas temu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie postanowiło za pośrednictwem sondy na swojej stronie internetowej zapytać pasażerów, czego najbardziej od siebie oczekują. Badanie trwało przez dwa miesiące i oddano w nim ok. 3 000 głosów. Po przeanalizowaniu ankiety wśród najbardziej irytujących zachowań pojawiły się m.in.: słuchanie głośnej muzyki, blokowanie drzwi w tramwajach i autobusach czy też nieustępowanie miejsca osobom uprawnionym do ich zajmowania.

We wtorek (21 maja) MPK postanowiło dodać do wspomnianej listy zachowanie, o którym napisała w liście do przedsiębiorstwa jedna z pasażerek - pani Anna.

-Pamiętacie naszą sondę dotyczącą tego, czego najbardziej oczekujemy od współpasażerów podczas podróży tramwajami i autobusami? Do tej listy dodajemy jeszcze jedno bardzo ważne zachowanie, o którym napisała do nas pasażerka Ania

-przekazało MPK i dodało:

-W swojej wiadomości do nas Ania zaapelowała o nie zajmowanie miejsc wolnych poprzez kładzenie na nich toreb, plecaków czy siatek. Jak zauważyła, zdarza się dość często, że osoby siadają od strony przejścia, a pod oknem kładą właśnie takie przedmioty. Nie wszyscy mają odwagę przeprosić i zapytać o wolne miejsce, w efekcie stoją podczas jazdy.

MPK apeluje

MPK postanowiło przypomnieć wszystkim użytkownikom tramwajów i autobusów, że takie zachowanie jest niezgodne z przepisami:

-Zdecydowanie przyłączmy się do tego apelu i przypominamy wszystkim, że zgodnie z obowiązującymi przepisami bagażu nie wolno umieszczać na miejscach przeznaczonych do siedzenia.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka