wtorek, 21 czerwca 2022 11:46

Trzebunia. Tragiczny wypadek na podwórku. Mężczyznę przejechał traktor

Autor Marzena Gitler
Trzebunia. Tragiczny wypadek na podwórku. Mężczyznę przejechał traktor

Dramatyczną walkę o życie starszego mężczyzny stoczyli strażacy, ratownicy i lekarze. Poważnie rannego, nieprzytomnego 61-latka znaleziono przy przyczepie ciągnika rolniczego na jego własnym podwórku.  

Nieszczęśliwy wypadek przy obsłudze ciągnika rolniczego wydarzył się wczoraj, (20 czerwca) po południu w położonym na zboczu gospodarstwie rolnym. - Około godz. 15.40 otrzymaliśmy zgłoszenia o wypadku w Trzebuni. Według ustaleń doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych - mówi mł. asp. Dawid Wietrzyk z KPP Myślenice.

Jak informuje rzecznik, mieszkaniec Trzebuni został przejechany ciągnikiem, przed którym pracował. Jak to możliwe? - Jeśli ciągnik był na luzie albo nie był odpowiednio zabezpieczony, to mógł się stoczyć - tłumaczy Dawid Wietrzyk.

Tak właśnie stało się na podwórku w Trzebuni. Mężczyzna wyszedł z pojazdu, a ten zsunął się po zboczu i uderzył w róg pobliskiego budynku. Rannego, nieprzytomnego 61-latka znaleziono obok przyczepy. Miał obrażenia, które wskazywały na to, że został przejechany przez ciągnik. - Wykluczono udział osób trzecich - potwierdza rzecznik.

Na miejsce wypadku wezwano straż pożarną i policję. Pierwsi dotarli druhowie OSP Trzebunia. Przybyli też strażacy z JRG Myślenice. Rozpoczęła się walka o życie 61-latka. Strażacy prowadzili reanimację z użyciem defibrylatora i resuscytację krążeniowo-oddechową. Zmienili ich ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego. Do rannego wezwano też śmigłowiec LPR, który przetransportował go do szpitala. - Niestety, pomimo prób, osoby poszkodowanej nie udało się uratować - podsumowuje Marek Łabędź z PSP Myślenice. - Po godzinie 17:00 otrzymaliśmy informację, że 61-letni mężczyzna zmarł w szpitalu - dodaje mł. asp. Dawid Wietrzyk z KPP Myślenice.

To kolejny w tym sezonie wypadek przy pracach polowych w Małopolsce. Od stycznia pisaliśmy o 8 zdarzeniach, w których ciągnik przygniótł rolnika, lub stoczył się po zboczu. 3 czerwca traktor przygniótł mężczyznę w Sitnicy (pow. gorlicki), a 18 czerwca ranny został rolnik w Bukowcu (pow. nowosądecki).

fot. PSP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje