poniedziałek, 13 czerwca 2022 08:30

Tragiczny wypadek na Słowacji. Utonął nastolatek z Małopolski

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny wypadek na Słowacji. Utonął nastolatek z Małopolski

W niedzielę po południu w Jeziorze Orawskim utonął 17-letni mieszkaniec Lipnicy Wielkiej (powiat nowotarski).

Do tragedii doszło w niedzielę (12 marca) około godz. 16 koło Namestowa. Jak informuje słowacka policja, 17-latek pływał w zbiorniku wodnym w towarzystwie swojego kolegi. Mężczyźni chcieli przepłynął wzdłuż całą zatokę Jeziora Orawskiego. W pewnym momencie nastolatek zniknął pod powierzchnią wody i już się z niej nie wynurzył. Natychmiast wszczęto jego poszukiwania. Młody mężczyzna pod wodą przebywał około 30 minut, mimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

17-latek służył w lokalnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP Lipnica Wielka pożegnała go na swoim profilu na Facebooku.

– Na zawsze zapamiętamy go jako otwartego, radosnego, pomocnego i zaangażowanego strażaka naszej jednostki. Rodzicom, przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia i ubolewania. Pogrążeni w bólu druhowie i druhny Mdp Przywarówka oraz wszyscy strażacy OSP Lipnica Wielka Przywarówka

– napisano.

Jezioro Orawskie to największy powierzchniowo i co do objętości sztuczny zbiornik wodny Słowacji. Jezioro leży w regionie geograficznym Kotliny Orawskiej, u zbiegu rzek Czarnej i Białej Orawy. Średnia głębokość wynosi 15 m, maksymalna 38 m.

Fot. Ilustracyjne/Wikipedia.pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje