poniedziałek, 20 września 2021 09:06

[Video] Przyjechali do Brzeska z całej Małopolski, by pobić rekord Polski!

Autor Mirosław Haładyj
[Video] Przyjechali do Brzeska z całej Małopolski, by pobić rekord Polski!

Ponad tysiąc zuchów i harcerzy z całej Małopolski gościło Brzesko w miniony weekend (18-19 września) podczas Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej. Była to największa impreza w dotychczasowej historii brzeskiego Hufca ZHP, a jej kulminacyjnym punktem stało się pobicie rekordu Polski we wspólnym wykonaniu cieszącego się na całym świecie olbrzymim  powodzeniem Jerusalema Dance.

Do małopolskich zuchów i harcerzy należy ustanowiony w sobotę (18 września) rekord Polski. Aż 1046 osób przybyło do Brzeska, by podczas Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej zatańczyć #JerusalemaDance.

Harcerze podczas bicia rekordu/Fot.: UM Brzesko
Harcerze podczas bicia rekordu/Fot.: UM Brzesko

Jerusalema Dance Challenge swój początek wziął udostępnienia przez grupę taneczną z Angoli filmu z własną choreografią do opublikowanego na YouTube utworu Master KG oraz Nomcebo Zikode zatytułowanego "Jerusalema", który cieszy się ogromną popularnością w sieci.

Zobacz nagranie z bicia rekordu:

Inauguracja Roku Harcerskiego

Przyznanie roli gospodarza tegorocznej inauguracji miastu to olbrzymi sukces kadry instruktorskiej ZHP Brzesko oraz wspierających ją władz samorządowych. Można śmiało stwierdzić, że szansa promocji brzeskiej Małej Ojczyzny została wykorzystana w stu procentach, a tej okazji nie była w stanie zakłócić nawet kapryśna aura.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Chorągwi Krakowskiej, jednym z celów zlotu, jakim miał miejsce w miniony weekend, była „promocja harcerstwa na terenie działania Hufca Brzesko” i jest to na pewno cel w pełni zrealizowany. Zuchy i harcerze z całej Małopolski mieli okazję podczas tych dwóch dni poznać najbardziej eksponowane miejsca gminy Brzesko.

Przyznanie roli gospodarza tegorocznej inauguracji miastu to olbrzymi sukces kadry instruktorskiej ZHP Brzesko oraz wspierających ją władz samorządowych/Fot.: UM Brzesko
Przyznanie roli gospodarza tegorocznej inauguracji miastu to olbrzymi sukces kadry instruktorskiej ZHP Brzesko oraz wspierających ją władz samorządowych/Fot.: UM Brzesko

Małopolscy druhowie zwiedzili między innymi Szczepanów, na parkingu okalającym brzeską Galerię Handlową Odyseja zostali podjęci filmowym seansem w specjalnie dla nich przygotowanym plenerowym kinie, a we wnętrzach obchodzącego w tym roku 10-lecie istnienia Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego uczestniczyli w kilku bardzo ciekawych wydarzeniach. Tutaj czekały na nich dwa przedstawienia w wykonaniu teatralnej grupy działającej przy brzeskiej Szkole Podstawowej nr 3 oraz warsztaty taneczne zaproponowane przez członków Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiacy Ziemi Brzeskiej.

Nie przypominam sobie podobnej sytuacji, aby jednego dnia w ciągu zaledwie kilku godzin odwiedziło naszą placówkę aż półtora tysięcy osób. Było to dla nas ogromne wyzwanie logistyczne zakończone satysfakcją z dobrze wykonanego obowiązku

mówi Ewelina Stępień, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, którego pracownicy byli odpowiedzialni za ten element programu całego wydarzenia.

Kulminacja inauguracji nastąpiła na brzeskim placu Kazimierza Wielkiego, gdzie blisko dwutysięczna publiczność bawiła się w rytm muzyki serwowanej przez formację o nazwie Wszyscy Byliśmy Harcerzami – kultowej grupy rockowej, z którą identyfikuje się każdy zuch i harcerz. Na pierwszy plan wysuwa się jednak zakończona sukcesem próba pobicia rekordu w tańcu Jerusalema Dance. Tydzień wcześniej ten rekord  należał do Wrocławia, gdzie zanotowano 850 tancerzy. 18 września uczestnicy brzeskiej Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej nie pozostali wrocławianom żadnych złudzeń – Jerusalema Dance wykonało 1046 młodych, pełnych entuzjazmu ludzi i to jest nowy, niezwykle wyśrubowany rekord.

W niedzielę, 19 września, uczestnicy brzeskiego zlotu przystąpili do rywalizacji patroli zuchowych, harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych. Był to ostatni akcent perfekcyjnie przygotowanej przez brzeskich organizatorów harcerskiej imprezy, o której będzie się mówić latami.

Fot. i inf.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje