wtorek, 22 czerwca 2021 08:51

W tarnowskich szpitalach znów można odwiedzać pacjentów. O czym należy pamiętać?

Autor Aleksandra Tokarz
W tarnowskich szpitalach znów można odwiedzać pacjentów. O czym należy pamiętać?

Po długiej przerwie, związanej z pandemią koronawirusa, powróciła możliwość odwiedzin pacjentów w szpitalach. To ważna informacja zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin, czy przyjaciół.

Dyrektorzy placówek medycznych, w związku ze spadkiem liczby nowych zakażeń koronawirusem, podjęli decyzję o wznowieniu wizyt rodzinnych w szpitalach. Wciąż należy pamiętać jednak o zadach bezpieczeństwa, których trzeba bezwzględnie przestrzegać, a które wciąż obowiązują.

Jak wygląda to w Tarnowie? W Specjalistycznym Szpitalu Szczeklika pacjentów odwiedzać można codziennie między 14 a 17. W szpitalu św. Łukasza natomiast są to godziny między 16 a 17 i 19 a 20. W obu placówkach u jednego pacjenta przebywać może wyłącznie jedna osoba. Maksymalny czas odwiedzin w Szczekliku to 15 minut, natomiast w Szpitalu Wojewódzkim – pół godziny. Ten czas jest krótszy, w przypadku, kiedy pacjent dzieli salę z innymi chorymi. Takie działania są podyktowane chęcią ograniczenia zbyt dużego nagromadzenia ludzi w jednym pomieszczeniu.

O czym muszą pamiętać odwiedzający? Przede wszystkim o zakryciu ust i nosa maseczką, a także dezynfekcji rąk przed wejściem i wyjściem z wizyty. Bliscy pacjentów mogą także zostać poproszeni o informacje na temat swojego stanu zdrowia – wszystko po to, by uniknąć ewentualnego zakażenia pacjentów.

Koniec dyspensy w diecezji tarnowskiej. “Duchowa łączność nie jest już wystarczająca dla wypełnienia tego obowiązku”
Biskup tarnowski zniósł dyspensę. Powołał się przy tym na ustalenia podjęte podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
koronawirus najnowsze informacje

inf. UM Tarnów, fot. Szpital Specjalistyczny im. E. Szczeklika w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje