czwartek, 5 listopada 2020 11:44

Wiceminister zdrowia z Małopolski Józefa Szczurek-Żelazko rezygnuje

Autor Mirosław Haładyj
Wiceminister zdrowia z Małopolski Józefa Szczurek-Żelazko rezygnuje

Wiceminister zdrowia o swojej decyzji poinformowała za pomocą konta na Facebooku.

Informuję, że złożyłam rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, które pełniłam przez okres czterech lat. Praca w Ministerstwie Zdrowia była dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem

– napisała dzisiaj na swoim profilu w mediach społecznościowych Józefa Szczurek-Żelazko. Jak podał portal onet.pl, była wiceminister zapowiedziała, że nadal będzie posłem.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz cytowany przez onet.pl powiedział, że „powody są wyłącznie natury osobistej":

– Dziękujemy za olbrzymi wkład pracy, który pani minister włożyła w działania resortu, szczególnie w dobie epidemii

– przytoczył słowa rzecznika portal.

Józefa Szczurek-Żelazko jest absolwentką Liceum Medycznego w Nowym Sączu, ukończyła następnie Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Pracowała jako pielęgniarka, była również nauczycielką w Zespole Szkół Medycznych. Pełniła funkcję dyrektora wydziału zdrowia i polityki społecznej w starostwie powiatu nowosądeckiego. W 2001 została dyrektorem zakładu opieki zdrowotnej w Brzesku.

W 2010 i w 2014 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości była wybierana na radną sejmiku małopolskiego. W wyborach w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu tarnowskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 15 635 głosów. W lutym 2017 powołana na sekretarza stanu w resorcie zdrowia. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, uzyskując 25 323 głosy.

zobacz też:

Kolejny wiceminister odchodzi z rządu: “Wracam do moich pacjentów”
Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji. Zapowiedział, że wraca do swoich pacjentów. Gdzię bedzie pracował?
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Onet.pl, Facebook, Wikipedia
Fot.: gov.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje