środa, 13 lipca 2022 10:21

Wieliczka Summer Festival z ukraińskim akcentem. Partnerem wydarzenia - Powiat Wielicki

Autor Marzena Gitler
Wieliczka Summer Festival z ukraińskim akcentem. Partnerem wydarzenia - Powiat Wielicki

W Wieliczce zakończył się 16 Summer Music Festiwal. W tym roku nie zabrakło na nim ukraińskiego akcentu. O tegorocznej 16 edycji Summer Music Festiwalu mówią Jolanta Suder i wicestarosta wielicki Henryk Gawor.  

2 lipca festiwal zainaugurował na Rynku Głównym koncert zespołu wokalnego LeonVoci ze Lwowa - czterech ukraińskich tenorów, a 5 lipca recital fortepianowy wykonała Diana Orstrolutska - utalentowana i nagradzana ukraińska pianistka, absolwentka Kijowskiej i Krakowskiej Akademii Muzycznej.

Przed wielicka publicznością wystąpiły Playing Family New Generation i Senior Singers. Wszystkim artystom towarzyszyła Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko, a koncerty poprowadziła inicjatorka i dyrektor Summer Music Festivalu, Jolanta Suder.

Wielkim powodzeniem publiczności cieszył się sobotni koncert "Na orbicie serc", w którym największe przeboje musicalowe przypomnieli soliści Teatru Roma: Anita Steciuk, Weronika Bochat-Piotrowska, Tomasz Steciuk i Damian Aleksander. Partnerem wydarzenia był Powiat Wielicki, który od lat wspiera tę wyjątkową i tak lubianą przez wieliczan imprezę.

O tegorocznej 16 edycji Summer Music Festiwalu mówią Jolanta Suder i wicestarosta wielicki Henryk Gawor.  

Summer Music Festival to wydarzenie, które organizowane jest od 16 lat. Cieszy się dużą popularnością wśród miłośników dobrej muzyki w Wieliczce. Podczas Summer Music Festivalu można usłyszeć najpiękniejsze arie operowe i operetkowe czy musicalowe i recitale cenionych artystów. Niektóre koncerty zyskały niepowtarzalną oprawę podziemi Kopalni Soli w Wieliczce. Festiwal co roku odbywa się m.in dzięki wsparciu lokalnych samorządów - Powiatu wielickiego. Miasta i Gminy Wieliczka oraz Małopolski.

fot. Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje