poniedziałek, 16 sierpnia 2021 09:18

Wybrał się z kolegą nad rzekę... Tragedia nad Dunajcem w Mikołajowicach

Autor Aleksandra Tokarz
Wybrał się z kolegą nad rzekę... Tragedia nad Dunajcem w Mikołajowicach

Tragedia w Mikołajowicach. 72-letni mężczyzna utonął w Dunajcu. Jego ciało, około 100 metrów od mostu, zauważył w wodzie płynący rzeką kajakarz. To pierwsze utonięcie w sezonie letnim na terenie powiatu tarnowskiego.

Jak wynika z ustaleń policji, tarnowianin wybrał się nad rzekę z kolegą. Było upalnie, więc starszy z nich postanowił się ochłodzić. Dlatego też wszedł do wody. Przy drugim brzegu zniknął koledze z pola widzenia. Ten, nie mogąc doczekać się współtowarzysza, udał się do domu.

Nietrzeźwego mężczyznę policjanci zastali w miejscu jego zamieszkania. Miał prawie 2,5 promila. Niestety, jego kolegi nie udało się uratować. Ciało ofiary zostało wyłowione z rzeki przez strażaków kilkaset metrów za mostem w Zgłobicach.

Na miejscu pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z wodą i korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. - Zróbmy wszystko żeby to zdarzenie było ostatnim tego typu - mówią.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje