wtorek, 19 września 2023 09:48

Zatrzymali go na skuterze wodnym. Wtedy na jaw wyszły szokujące fakty

Autor Patryk Trzaska
Zatrzymali go na skuterze wodnym. Wtedy na jaw wyszły szokujące fakty

Kierował skuterem wodnym, mimo że był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ślązakowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę (13 września) o godzinie 18:25. Patrol Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie zauważył skuter wodny z silnikiem spalinowym, który pływał w strefie ciszy. W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący nim mężczyzna został zatrzymany do kontroli.

Okazało się, że 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego nie ma uprawnień do sterowania jednostką pływającą oraz wymaganych dokumentów rejestracyjnych skutera wodnego. Na jaw wyszło również, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo od 32-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci z pobliskiego komisariatu, by sprawdzić jego trzeźwość alkomatem, okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Teraz 32-latek poniesie konsekwencje kierowania skuterem wodnym w stanie nietrzeźwości i mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Mężczyzna odpowie także za złamanie przepisów Prawa ochrony środowiska i Ustawy o żegludze śródlądowej. Ślązakowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Warto przypomnieć, że łodzie silnikowe czy skutery wodne są traktowane przez prawo jako pojazdy mechaniczne.

inf. KMP Nowy Sącz

foto ilustracyjne: Podlaska Policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka