środa, 26 lutego 2020 09:37

Złote Gody w Myślenicach, jubileusz świętowały 52 pary małżeńskie

Autor Manuel Langer
Złote Gody w Myślenicach, jubileusz świętowały 52 pary małżeńskie

We wtorek 25 lutego  pięćdziesiąt dwie pary z Gminy Myślenice świętowały jubileusz Złotych  Godów, czyli pięćdziesiątą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.  Podczas uroczystości w sali bankietowej Euforia w Myślenicach burmistrz  Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z posłem na Sejm RP  Władysławem Kurowskim uhonorowali jubilatów medalami Prezydenta  Rzeczpospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie, a także  złożono wiele życzeń.

-  Jubileusz, który celebrujemy jest szczególny dla Was czcigodni  jubilaci, ale też dla Waszych bliskich, rodzin i przyjaciół, ponieważ  stanowi o sile Waszego związku. Te wszystkie chwile spędzone razem dzień  po dniu wzmacniały Wasze więzy i relację, doprowadzając Was do tak  wspaniałego jubileuszu, jakim jest pięćdziesiąta rocznica zawarcia  małżeństwa. To najlepszy dowód, że wspólna praca, zaangażowanie,  szacunek i tolerancja buduje trwałe relacje oraz świadczy o tym, że  byliście wierni słowom, które powiedzieliście sobie pięćdziesiąt lat  temu, zawierając związek małżeński – mówiła podczas uroczystości Ewa Dziadek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Myślenicach.

Następnie życzenia parom małżeńskim obchodzącym Złote Gody złożyli burmistrz Jarosław Szlachetka oraz poseł Władysław Kurowski.

-  Wasz dostojny jubileusz uświadamia nam wszystkim ile troski, wspólnej  pracy i zaangażowania musieliście wspólnie włożyć, by dotrwać razem do  tego miejsca, odkąd pięćdziesiąt lat temu powiedzieliście sobie  sakramentalne „tak” przy ołtarzu. Dziękuję za dbałość o Waszą miłość, a  jako burmistrz i gospodarz Miasta i Gminy Myślenice dziękuję także, że  przez wiele lat pracy zawodowej, dzięki której mieliście swój wkład w  rozwój naszego miasta i gminy. To dzięki Wam dzisiaj nasze miejscowości  wyglądają właśnie tak jak widzimy. Trwałość małżeństw jest coraz  większym problemem naszego społeczeństwa, a Państwo jesteście przykładem  dla młodszych pokoleń. Życzę kolejnych rocznic, następnych Diamentowych  Godów i aby Wasi bliscy byli z Wami i pamiętali o Was, biorąc przykład  ze swoich rodziców, czy dziadków – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

-  Cieszę się, że mogę wspólnie z Państwem świętować tę uroczystość.  Niedawno rozmawiałem z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą, wspominając o  dzisiejszym wydarzeniu prosił, bym przekazał gorące życzenia dalszego  pożycia małżeńskiego. Dziękujemy Wam za dobry przykład długoletniego  pożycia małżeńskiego i bycie wzorem rodziny, ale też za wspólne  pokonywanie zarówno pięknych chwil, jak i tych trudnych, których w tak  długoletnim pożyciu na pewno nie brakowało. To ważne, że dajcie wzorowy  przykład młodszym pokoleniom – dodał Władysław Kurowski, poseł na Sejm RP.

Po przemówieniach małżonkowie otrzymali z  rąk burmistrza Jarosława Szlachetki medale za długoletnie pożycie  małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Świętujący  małżonkowie oprócz orderów otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz  kwiaty wręczane przez posła Władysława Kurowskiego i kierownik Urzędu  Stanu Cywilnego w Myślenicach Ewę Dziadek. Całość imprezy uświetnił  występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka oraz słodki  poczęstunek.

Szczęśliwi jubilaci

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice  Jarosław Szlachetka medalem w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy  odznaczył Urszulę i Józefa Balachowskich, Józefę i Jana Batko, Janinę i  Tadeusza Brytan, Wandę i Ludwika Chabiniak, Teresę i Tadeusza Ciaputa ,  Marię i Stanisława Cichoń, Jadwigę i Józefa Ćwierz,  Marię i Stanisława  Dudzik, Marię i Tadeusza Figiel, Janinę i Stanisława Figuła, Teresę i  Franciszka Gardoń, Elżbietę i Józefa Gielas, Halinę i Adama Gorączko ,  Helenę i Hieronima Góralik, Marię i Mariana Góreckich, Jadwigę i  Stanisława Grabek, Zofię i Michała Grochal, Marię i Kryspina Holewa,  Barbarę i Ludomira Jantos, Danutę i Wiesława Jawor, Czesławę i Jana  Kaja, Marię i Andrzeja Kalisz, Marię i Józefa Kruczek, Rozalię i Jana  Krzystek, Zofię i Władysława Kupczyńskich, Danutę i Szymona Kutrzeba,  Bogumiłę i Michała Łotockich, Irenę i Kazimierza Mika, Stanisławę i  Władysława Mistarz, Jadwigę i Mieczysława Mitana, Mariannę i Tadeusza  Mroczek, Krystynę i Marka Nowak, Krystynę i Jana Opryszek, Władysławę i  Władysława Ożóg, Stanisławę i Stefana Paryła, tefanię i Józefa  Poznańskich, Barbarę i Leszka Przęczek, Zofię i Stanisława Ptak, Teresę i  Czesława Siatka, Marię i Józefa Skałka, Teresę i Stanisława Skałka,  Annę i Antoniego Sobala, Antoninę i Jerzego Suder, Małgorzatę i  Stanisława Sukta, Mariannę i Józefa Szatan, Marię i Waldemara Szymskich,  Józefę i Wiesława Wawro, Pelagię i Jana Wąsowicz, Wandę i Jana Wójciak,  Barbarę i Ryszarda Wyrobek, Małgorzatę i Józefa Zając, Józefę i  Zygmunta Żurek.

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje