piątek, 3 stycznia 2020 10:43

Zatonął w Wiśle półtora roku temu. Zrekonstruowano jego twarz

Autor Głos 24
Zatonął w Wiśle półtora roku temu. Zrekonstruowano jego twarz

Specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie stworzyli rekonstrukcję twarzy mężczyzny, którego ciało wyłowiono półtora roku temu z Wisły. Wciąż trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości ofiary

Ciało mężczyzny w znacznym stanie rozkładu wyłowiono 29 czerwca 2018 roku w Oświęcimiu. Od tamtego dnia policja intensywnie próbuje ustalić tożsamość denata. Przy zwłokach nie znaleziono żadnych dokumentów, które pomogłyby w identyfikacji denata. Efektów nie przyniosło też sprawdzenie bazy zaginionych i DNA.

Od półtora roku KPP w Oświęcimiu próbuje ustalić tożsamość mężczyzny. Policjanci zwrócili się o pomoc specjalistów z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, którzy po przeprowadzeniu szeregu badań, ustalili cechy charakterystyczne wyglądu denata oraz wykonali rekonstrukcję jego twarzy.

Z badań wynika, że w chwili śmierci mężczyzna miał ok. 47 lat. Specjaliści zaznaczają jednak, że równie dobrze mógł mieć o 10 mniej lub więcej. Był wzrostu ok. 181-185 cm (tolerancja +/- 7 cm). Przypuszczenia badaczy wskazują również na to, że miał wysokie czoło, “wpadnięte” oczy, duże krzaczaste brwi, duży nos, średniej wielkości odstające uszy oraz wąskie wargi.

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu apeluje, aby wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, kontaktowały się z policjantami dzwoniąc pod numery: 33 8475 242 i 33 8475 280 lub z najbliższą jednostką policji.

Info, foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje