czwartek, 10 listopada 2022 11:21

Zwolnienia lekarskie online - to ma sens!

Autor Artykuł sponsorowany
Zwolnienia lekarskie online - to ma sens!

Niektóre schorzenia mają to do siebie, że powinny być leczone na zwolnieniach lekarskich. Jednakże wizyta u lekarza w przychodni nie zawsze jest możliwa - z różnych powodów. Ciekawą opcją może więc tutaj być możność sięgnięcia po zwolnienie lekarskie online. Takie zwolnienie lekarskie uzyskane od lekarza online, jest honorowane wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Warto więc wiedzieć o zwolnieniu lekarskim, które możemy otrzymać, bez konieczności wychodzenia z domu. L4 przez Internet to krok w XXI wiek, który warto wykonać już dziś - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Zwolnienia lekarskie online - zawsze pod ręką

Jeśli więc chcielibyśmy otrzymać zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej, bez konieczności udawania się do przychodni, to warto dowiedzieć się, czym jest zwolnienie online. Najłatwiej będzie nam znaleźć takie informacje za pośrednictwem Internetu, np. wpisując w wyszukiwarkę komputerową hasła: #zwolnienie, #zwolnienie-online, #zwolnienie-lekarskie, #e-zwolnienie, #zus, itp. Otrzymanie L4 przez Internet nie jest sprawą trudną, ale stan zdrowia pacjenta musi zostać rozpoznany podczas konsultacji online albo telefonicznej. Konsultacja lekarska online pozwalająca dokonać oceny stanu zdrowia pacjenta, może zostać dokonana w witrynie sieciowej. L4 online i receptę otrzymamy wówczas w formie dokumentu elektronicznego, który trafi np. do ZUS i pomoże nam w otrzymaniu świadczenia chorobowego za dany okres zwolnienia. Elektroniczne zwolnienia lekarskie są obecnie na porządku dziennym i nic nie wskazuje na to, by w przyszłości miało być inaczej.

Co zrobić w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego online?

Takie zaświadczenie lekarskie wystawione online może nas zwolnić z zajęć wychowania fizycznego, czy też być podstawą do wypłaty zasiłku chorobowego za czas choroby. Warto więc zapoznać się osobiście z możliwością uzyskania e-zwolnienia za pośrednictwem wyżej wymienionej witryny internetowej. Pozwoli nam ono w pełni skorzystać z ubezpieczenia chorobowego i otrzymać należne nam świadczenie chorobowe bezpośrednio na nasze konto. By uzyskać zwolnienie lekarskie online, lekarz będzie musiał przeprowadzić z nami wywiad, na podstawie którego stworzy dokumentację medyczną niezbędną do wypisania L4 online, identycznie jak miałoby to miejsce w stacjonarnym gabinecie lekarskim. Nasze Internetowe Konto Pacjenta odnotuje taką konsultację online oraz zwolnienie online. Całość trafi do systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz pracodawcy, a my będziemy mogli spokojnie się kurować dalej.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje