niedziela, 4 czerwca 2023 07:55

22-letni piłkarz zginął na froncie. Grał w Małopolsce

Autor Marzena Gitler
22-letni piłkarz zginął na froncie. Grał w Małopolsce

Nie żyje były zawodnik LKS Węgrzcanki Węgrzce Wielkie. 22-letni Mykoła Zhydkov wrócił na Ukrainę by walczyć z rosyjską agresją.

O śmierci byłego piłkarza poinformował klub Węgrzcanka Węgrzce Wielkie i zamieścił wzruszające pożegnanie. "Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wojnie za naszą wschodnią granicą zginął zawodnik LKS Węgrzcanka który jesienią zeszłego roku wrócił na Ukrainę, by dzielnie bronić rodziny, przyjaciół i Ojczyzny przed rosyjską agresją. "Miki" był bardzo miłym, grzecznym i pomocnym chłopakiem, nie było osoby która go znała i nie czułaby do Niego sympatii. Gdy wychodził na boisko, walczył do ostatnich sił, by dać swojej drużynie zwycięstwo i gdy przyszło do walki o wolność swojego kraju poświęcił to co może mieć człowiek w tak młodym wieku - poświęcił własne życie . Będzie nam Ciebie brakowało Przyjacielu, lecz nigdy nie zapomnimy o Tobie" - czytamy w poście.

😥 🙏 Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wojnie za naszą wschodnią granicą zginął zawodnik LKS Węgrzcanka który...

Opublikowany przez Węgrzcanka Węgrzce Wielkie Piątek, 2 czerwca 2023

Mykoła Zhydkov grał w Węgrzcance dwa lata. 5 listopada ubiegłego roku rozegrał swój ostatni mecz w barwach klubu.

Mykola Zhydkov z Danylonem Kravchenką i Pavlonem Pavlenką na boisku Węgrzcanki w czerwcu 2022 roku - fot. Fb. Mykola Zhydkov

Zawodnicy pożegnali do z honorami i zapewnili o swojej pamięci. "Mykola Zhydkov, wspaniały człowiek, przyjaciel i zawodnik. Podczas wczorajszego meczu byliśmy świadkami wzruszających chwil. Nasz najlepszy zawodnik, Mykola Zhydkov podjął bardzo trudną decyzję o zawieszeniu gry w piłkę. Wobec agresji wroga na Ukrainę nie pozostał bierny i zdecydował się powrócić do ojczyzny, aby bronić jej granic. Miki kolejny raz udowadniasz nam wszystkim, że nie jesteś tylko wyśmienitym piłkarzem, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. JESTEŚMY Z TOBĄ, TRZYMAMY KCIUKI I CZEKAMY NA TWÓJ SZYBKI POWRÓT. CAŁA WĘGRZCANKA NA ZAWSZE Z TOBĄ" - napisał klub i zamieścił film z pożegnania.

Mykola Zhydkov, wspaniały człowiek, przyjaciel i zawodnik 💙💛 🤍❤ 💙🤍💙 Podczas wczorajszego meczu byliśmy świadkami wzruszających chwil. Nasz najlepszy zawodnik, Mykola Zhydkov podjął bardzo trudną decyzję o zawieszeniu gry w piłkę. Wobec agresji wroga na Ukrainę nie pozostał bierny i zdecydował się powrócić do ojczyzny, aby bronić jej granic ❤. Miki kolejny raz udowadniasz nam wszystkim, że nie jesteś tylko wyśmienitym piłkarzem, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. JESTEŚMY Z TOBĄ, TRZYMAMY KCIUKI I CZEKAMY NA TWÓJ SZYBKI POWRÓT. CAŁA WĘGRZCANKA NA ZAWSZE Z TOBĄ ❤

Opublikowany przez Węgrzcanka Węgrzce Wielkie Niedziela, 6 listopada 2022

Po informacji o śmierci piłkarza zawodnicy i trenerzy Węgrzcanki uczcili jego pamięć stając w ciszy na boisku z flagą Ukrainy i zapalonymi flarami.

Pożegnanie Mykoły Zhydkova przez kolegów z klubu - fot. Fb. LKS Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka