czwartek, 23 grudnia 2021 11:47

5 powodów, dla których warto wynająć wózek widłowy

Autor Artykuł sponsorowany
5 powodów, dla których warto wynająć wózek widłowy

Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie, po które sięga coraz większa grupa przedsiębiorców, i to nie tylko w perspektywie krótkoterminowym. Dla wielu wynajem długoterminowy jest wpisany w model biznesowy działalności. Zastanawiasz się, czy i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Poznaj powody, dla których warto to rozważyć.

1. Wynajem wózków widłowych jest elastyczny czasowo

Chociaż wiele osób postrzega wynajem wózka widłowego jako rozwiązanie tymczasowe, obecnie coraz częściej podpisywane są umowy długoterminowe. Nawet takie na kilka lat. A to oznacza, że dziś każdy przedsiębiorca, któremu potrzebny jest taki sprzęt, może z niego korzystać bez ograniczeń. Umowę można podpisać nawet na kilka dni, ale także na kilka tygodni, miesięcy czy dłużej.

2. Wynajem wózka widłowego oznacza stały, przewidywalny koszt

Cena wynajmu wózka widłowego jest uzależniona w dużej mierze od okresu wynajmu. Przy tym długoterminowym najczęściej opłaty są regulowane co miesiąc, co dla firmy oznacza stały koszt, którego wysokość nie zaskakuje. Dlaczego? Ponieważ stawka jest ustalona z góry, a jeżeli pojawią się nieprzewidziane wydatki – np. związane z naprawą czy serwisowaniem urządzenia – przejmuje je na siebie właściciel pojazdu, a nie jego najemca.

3. Wynajem długoterminowy wózków widłowych zapobiega mrożeniu środków firmy

Zakup wózka widłowego to niemałe przedsięwzięcie, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych lub jeszcze wyższej kwoty. Nawet jeżeli w budżecie firmy są dostępne takie środki, pytanie brzmi, czy rzeczywiście warto je wydać jednorazowo? Warto pamiętać, że taki sprzęt z roku na rok traci na wartości. Dlatego wynajem długoterminowy wózków widłowych może być lepszą alternatywą. Niewielki, comiesięczny wydatek będzie się przekładał na dostęp do nowoczesnego sprzętu z najwyższej półki.

Nowoczesny wózek widłowy na wynajem

4. Możliwość korzystania z coraz nowocześniejszych urządzeń

- Wynajem wózków widłowych to usługa ograniczona czasowo. Klient otrzymuje nowoczesny sprzęt w doskonałym stanie technicznym i eksploatuje go przez określony czas. Po jego zakończeniu może zdecydować się na to samo urządzenie albo np. wybrać nowszy lub mocniejszy model. To znacznie łatwiejsze niż w sytuacji, gdyby trzeba było kupić nowy sprzęt – wyjaśnia ekspert firmy Wynajemwozkowidlowych.com.pl. I rzeczywiście – wynajem oznacza możliwość stałego dostosowywania specyfikacji sprzętu do własnych potrzeb biznesowych.

5. Naprawa i serwis po stronie wynajmującego

To właściciel wózka widłowego na wynajem odpowiada za jego stan techniczny, a także np. za regularne serwisowanie, naprawy czy przeprowadzanie badań UDT. W efekcie najemca nie musi się przejmować takimi kwestiami, a jedynie ustalić z wynajmującym warunki przeprowadzenia prac konserwacyjnych czy kontroli. Koszty również są po stronie wynajmującego, a nie najemcy.

Jak zatem widać, wynajem wózków widłowych to rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści biznesowych i finansowych przedsiębiorcy. Warto więc poznać szczegóły oferty i podjąć najlepszą dla swojej firmy decyzję w tym zakresie.

Technologia - najnowsze informacje