środa, 19 października 2022 09:29

55. Rajd Żubrów. Cztery statuetki dla Marka Karczewskiego i Rafała Ślęczki

Autor Artykuł partnera
55. Rajd Żubrów. Cztery statuetki dla Marka Karczewskiego i Rafała Ślęczki

Marek Karczewski i Rafał Ślęczka warszawsko-wielicka załoga rajdowa startująca Mitsubishi Lancer EVO IX MR triumfowała w klasyfikacji generalnej Jubileuszowego 55. Międzynarodowego Rajdu Żubrów. Wielokrotni Mistrzowie Polski w rajdach samochodowych po raz pierwszy wygrali imprezę zdobywając legendarną statuetkę Żubra.

Historia „Żubrów” została zapoczątkowana przez Trzykrotnego Mistrza Europy Sobiesława Zasadę (nie ukończył zawodów), który wpadł na pomysł, aby raz w roku zawodnicy i działacze sportów motorowych zamienili się rolami. To właśnie czynni zawodnicy wcielają się w rolę sędziów i osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie zawodów, natomiast organizatorzy, działacze, a także byli zawodnicy i dziennikarze, zasiadają za kierownicami samochodów i rywalizują na próbach sportowych w okolicach Zakopanego.

Na liście zgłoszeń tegorocznej imprezy zorganizowanej przez Automobilklub Krakowski, znalazło się 86 załóg, w tym 9 z Włoch, a odcinki specjalne zostały rozlokowane po malowniczych trasach Podhala (20,17 km prób sportowych). Start, meta oraz baza rajdu tradycyjnie już została zorganizowana w Hotelu „Kasprowym” w Zakopanem.

Po uwzględnieniu przelicznika wiekowego załoga nr 14 startująca Mitsubishi Lancer EVO IX MR Marek Karczewski i Rafał Ślęczka na oficjalnym rozdaniu nagród, tradycyjnym Balu Żubrów odebrała statuetki za: 1. miejsce w klasyfikacji generalnej – puchar Prezesa Automobilklubu Krakowskiego, 1. miejsce w klasyfikacji Grupa Żubr – duża statuetka Żubra, 1. miejsce w klasyfikacji kategorii wiekowej II – mała statuetka Żubra, 1. miejsce w klasyfikacji klasy 3 Grupa 1-Żubr i Grupa 2-Junior

- Żubr jest Nasz! Po raz pierwszy jedzie do Warszawy! - cieszył się po rajdzie Marek Karczewski. - Po trzyletniej przerwie przyjeżdżamy i wygrywamy w klasyfikacji generalnej po raz pierwszy w swoich startach w Rajdzie Żubrów! Super ludzie i cudowna atmosfera, która mobilizuje, aby przyjechać i jak najszybciej, bezbłędnie przejechać bardzo trudne odcinki specjalne przygotowane przez organizatorów. Mitsubishi spisywała się idealnie, które zostało przygotowane przez Mateusza Bieńkowskiego z firmy RR Tuning z Krakowa. Serdecznie dziękujemy - dodał.

- Kolejnym start, kolejne podium! Tym razem na tegorocznym Jubileuszowym 55. Międzynarodowym Radzie Żubrów jesteśmy najszybsi. Zgarniamy wszystko co było do zdobycia! - triumfował Rafał Ślęczka. - Bardzo serdecznie dziękuje Markowi za zaufanie i kolejne zaproszenie na prawy fotel jego „piekielnie” szybkiego Mitsubishi Lancera EVO IX MR. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy mocna trzymali za Nas kciuki. Do zobaczenia za rok! - podsumował.

fot. RallyFoto.pl Marcin Kaliszka

Małopolska - najnowsze informacje