czwartek, 12 października 2023 16:37

Artur Kozioł: Myślę, że już czas, aby postawić sobie za cel likwidację limitów zabiegów dla szpitali i ośrodków zdrowia

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł: Myślę, że już czas, aby postawić sobie za cel likwidację limitów zabiegów dla szpitali i ośrodków zdrowia

– Przychodzi moment, że staramy się ratować zdrowie, a często i życie swoich najbliższych lub swoje własne. Zdesperowani wyruszamy na poszukiwanie szpitali, przychodni, poradni, specjalistów. Szukamy pomocy wszędzie - dzwonimy do znajomych, przyjaciół, przeprowadzamy zbiórki na możliwość leczenia zagranicą. ,,Orkiestra” gra, żeby zebrać fundusze na kupno sprzętu medycznego. A system nam nie pomaga - terminy stają się  coraz dłuższe. Wizja wyleczenia oddala się – ocenia burmistrz Wieliczki i kandydat na posła z okręgu 13, Artur Kozioł.

– Myślę, że już czas, aby postawić sobie za cel likwidację limitów  zabiegów dla szpitali i ośrodków zdrowia. Czas zastąpić „wyrównywanie  zadłużenia obszaru medycznego” zdrowym systemem uczciwej wyceny usług  medycznych i zakończyć limitowanie tych świadczeń. Jednocześnie  samorządy, przy wsparciu funduszy europejskich, powinny dostać  możliwość przeprowadzania szybszych inwestycji budowlanych i zakupu  sprzętu. Nowoczesność pozwoli pracownikom medycznym działać zarówno  szybciej, jak i skuteczniej. Medycyna to ciągłe udoskonalanie systemu poprzez korzystanie z doświadczeń kadry zarządzającej ośrodkami medycznymi. Walka o życie wymaga badań, kształcenia i procesu wzmacniania personelu medycznego. Każdy obszar ratownictwa potrzebuje wsparcia perspektywicznego kadrowego – zaznacza Artur Kozioł.

– Wszyscy są zmęczeni i często zniechęceni. Pojawia się ,,matnia" nie do udźwignięcia. Żeby ją rozwiązać potrzebny jest kompleksowy plan, ale  opracowany przez osoby do tego przygotowane – dodaje kandydat na posła z okręgu 13.

Artykuł sponsorowany

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka