piątek, 23 lipca 2021 09:50

„Bezpieczne wakacje" - wakacyjne spotkania policjantów z dziećmi

Autor Edyta Sowa
„Bezpieczne wakacje" - wakacyjne spotkania policjantów z dziećmi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje" spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria", by m.in. porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy każdego roku starają się uatrakcyjnić wypoczynek dzieci i młodzieży wypoczywających w naszym powiecie. Podobnie było i w tym roku.

Rowerowy tor przeszkód

13 lipca br., mundurowi uatrakcyjnili wypoczynek dzieci i młodzieży korzystających z półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria", organizując dla nich rowerowy tor przeszkód. Za nim jednak uczestnicy przystąpili do rywalizacji, mundurowi przypomnieli podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nowe przepisy dotyczące poruszania się na elektrycznej hulajnodze, a także prawidłowego zachowania się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Głównym zadaniem uczestników startujących w rowerowym torze przeszkód było pokonanie na rowerze specjalnego toru. Liczyła się precyzja oraz czas przejazdu. Udział w tego typu zadaniu miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na konieczność bezpiecznego i rozważnego zachowania się podczas jazdy na rowerze. Przede wszystkim, by jazdę na jednośladzie zaczynać od obowiązkowego nałożenia kasku, sprawdzeniu czy działają hamulce, są światła i odblaski. Wyłonieni zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów półkolonii.

Bezpiecznie nad wodą

Z kolei 15 lipca br. dzieci korzystające z półkolonii zorganizowanej również przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Victoria", odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Wadowicach, gdzie podczas spotkania policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, a także w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi. Mundurowi przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjantów, zaprezentowali sprzęt policyjny, a także radiowozy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

info i foto. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje