niedziela, 21 maja 2023 07:47

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Dzień Strażaka w Proszowicach [FOTO]

Autor Patryk Trzaska
„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Dzień Strażaka w Proszowicach [FOTO]

Majowe świętowanie w strażackich szeregach to już tradycja. Na rynku w Proszowicach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka, które były połączone z nadaniem sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP.  Swoją niezłomną postawą, zaangażowaniem i ofiarnością  przekuwacie te słowa w czyn mówił wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Tegoroczne uroczystości  rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Proszowicach. Tuż po niej na rynku odbył się uroczysty apel z przeglądem pododdziałów i  podniesieniem flagi.

Ważnym punktem uroczystości było poświęcenie oraz przekazanie sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w  Proszowicach. Następnie zaproszeni goście wbili honorowe i pamiątkowe gwoździe. Po tym odbyła się prezentacja sztandaru.

Wicewojewoda  Mateusz Małodziński wręczył nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej  Polskiej Andrzeja Dudę odznaczenia państwowe. Za wzorowe, wyjątkowo  sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej: 1 Złoty,  8 Srebrnych i 20 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę.

Wręczone zostały także odznaczenia resortowe oraz akty nadania wyższego stopnia służbowego.

–  „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – ta dewiza towarzyszy strażakom  na co dzień. Swoją niezłomną postawą, zaangażowaniem i ofiarnością  przekuwacie te słowa w czyn. Dowodem uznania dla tej ciężkiej pracy są  wręczone dzisiaj odznaczenia państwowe, których serdecznie Wam gratuluję. Nad bezpieczeństwem Małopolan czuwa około 80 tysięcy  strażaków, z czego czynnych strażaków jest około 50 tysięcy. Możemy więc  czuć się bezpiecznie, pewni, że zawsze otrzymamy od nich potrzebną  pomoc – mówił wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Obchody  zakończyła uroczysta defilada. Wydarzeniu towarzyszył też piknik  strażacki. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć sprzęt strażacki czy  nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Na chętnych czekały także  ścianka wspinaczkowa oraz konkursy z nagrodami.

inf./fot. UW Małopolska

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka