sobota, 31 października 2020 20:15

Boris Johnson zamyka Wielką Brytanię!

Autor Tomasz Stępień
Boris Johnson zamyka Wielką Brytanię!

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson ogłosił właśnie, że od najbliższego czwartku do 2  grudnia wprowadza na wyspach całkowity lockdown. Obejmie całą Wielką Brytanię i ma zapobiec „medycznej i moralnej katastrofie”.

Jak powiedział Jonson, Boże Narodzenie może być „bardzo różne”, ale ma nadzieję, że środki, które teraz podejmuje brytyjski rząd sprawią, że rodziny mogą się spotkać na święta.

Lockdown oznacza, że mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa będą musieli pozostać w domach i będą je mogli opuszczać tylko z uzasadnionych przyczyn. Zamknięte będą sklepy z wyjątkiem tych, sprzedających artykuły pierwszej potrzeby. Nieczynne będą też punkty gastronomiczne, bary czy puby. Będą jednak mogły sprzedawać dania na wynos. Ale w przeciwieństwie do ograniczeń z wiosennego lockdownu, szkoły i uniwersytety mogą pozostać otwarte. Po 2 grudnia ograniczenia maja zostać złagodzone. – Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku inne, być może zupełnie inne, ale mam szczerą nadzieję i przekonanie, że podejmując teraz zdecydowane działania, możemy pozwolić rodzinom w całym kraju być razem – powiedział BBC Boris Johnson.

koronawirus najnowsze informacje
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje