poniedziałek, 25 lipca 2022 09:03

Cenił go Wajda, mówiono o nim "wybitny". Nie żyje wyjątkowy polski aktor

Autor Norbert Kwiatkowski
Cenił go Wajda, mówiono o nim "wybitny". Nie żyje wyjątkowy polski aktor

Krakowski (i nie tylko) świat filmu oraz teatru w żałobie. W wieku 75 lat zmarł Zygmunt Józefczak, aktor teatralny i filmowy. Ten wyjątkowy artysta w swojej karierze współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą.

O śmierci aktora poinformował profil Starego Teatru na Facebooku:

"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zygmunta Józefczaka - wybitnego aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego (...). Współpracował z najwybitniejszymi twórcami polskiego teatru m.in.: Konradem Swinarskim, Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim, Krzysztofem Zanussim, Tadeuszem Bradeckim, Mikołajem Grabowskim, Krystianem Lupą".

Zygmunt Józefczak w 1969 r. ukończył Wydział Aktorski krakowskiej PWST. W następnych dekadach wystąpił w wielu sztukach (m.in. Dziadach), gdzie występował w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie.

Na wielkim ekranie można go było oglądać w "Janie Pawle II" Johna Kenta Harrisona, "Karolu - człowieku, który został papieżem" Giacomo Battiato.

Odszedł Zygmunt Józefczak 🖤 Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zygmunta Józefczaka – wybitnego aktora...

Opublikowany przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Niedziela, 24 lipca 2022

Foto: zdjęcie poglądowe

Kraków

Kraków - najnowsze informacje