wtorek, 27 kwietnia 2021 07:21

Ciężkowice. Przedterminowe wybory znów przesunięte. Jest nowa data

Autor Aleksandra Tokarz
Ciężkowice. Przedterminowe wybory znów przesunięte. Jest nowa data

Przedterminowe wybory na burmistrza Gminy Ciężkowice początkowo miały odbyć się 28 lutego. Termin przełożono na 11 kwietnia, a potem na 9 maja. Ta data znów została przesunięta. Powodem – wciąż obowiązujące zagrożenie epidemiczne.

W poniedziałek opublikowany został projekt rozporządzenia premiera, w sprawie przedterminowych wyborów samorządowych w 18 gminach Polski. Obok Ciężkowic, podobna sytuacja dotyczy między innymi Rzeszowa.

Nowy termin ma zapewnić bezpieczne przeprowadzenie głosowania. Zgodnie z przywołanym w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia stanowiskiem Głównego Inspektora Sanitarnego, sytuacja epidemiczna, pomimo stopniowej poprawy, wciąż jest zmienna i ryzykowna.

Nowy termin przedterminowych wyborów na burmistrza Gminy Ciężkowice to 13 czerwca.

Odbudowa mostu w Ostrowie coraz bliżej! Jest rządowe dofinansowanie
Wiadomości Tarnów. Jest rządowe dofinansowanie na odbudowę zamkniętego w listopadzie 2019 roku mostu w Ostrowie. Decyzja o jej zamknięciu spowodowana była złym stanem technicznym obiektu. Tylko w tym roku na realizację zadania trafi do powiatu 12 mln złotych rządowych środków.

Przypomnijmy, przedterminowe wybory na burmistrza Ciężkowic ogłoszono po śmierci sprawującego ten urząd Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia, po ciężkiej walce z koronawirusem. Miał 65 lat. Burmistrzem Ciężkowic był od 2010 roku.

Kto będzie kandydował na burmistrza Ciężkowic? Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech kandydatów: prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne Dorotę Mazur, przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach i sołtysa miejscowości Falkowa Michała Koralika, radnego Powiatu Tarnowskiego Stanisława Kuropatwę oraz przedsiębiorcę Roberta Figasa.

fot. Facebook/Gmina Ciężkowice

Tarnów - najnowsze informacje